https://www.is.fi/viihde/art-2000005750758.html
Tuo oli se seurapiirijulkkis joka tapailee vain rikkaita ja komeita. Ei taida pillu kelvata eikä muija tienaa kun on 50 tonnia velkaa.
Tuo oli se seurapiirijulkkis joka tapailee vain rikkaita ja komeita. Ei taida pillu kelvata eikä muija tienaa kun on 50 tonnia velkaa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ilahduttaako se sua?
Hyvä kun miehillä menee hyvin.
Luxus elämä maksaa.. Mielummin olen tavis ja tyydyn siihen, mitä palkallani saan.. Eipä käy kateeks.
Käytettyä pillua ei kukaan halua
Onko asialla väliä homolle.?
Johtuisko nuo verovelat vaan siitä, että verottaja ei ole vielä sopeutunut some-aikakauden maksutapoihin taikka nahkakukkaroihin.
Jos on tullut verovelkaa lyhyessä ajassa tuon verran on sitä rahaakin sitten tullut varmaan. Sohvin ongelma taitaa olla se että kun tuloista menee tieto verottajalle siellä ei ole juurikaan ehkä muistettu huolehtia oikeutetuista vähennyksistä ja sitten veroa kertyy nopsaan. Sohvin kannattais ehkä noihin raha-asioihin ottaa joku tilitoimisto hoitamaan ja kaikesta mahdollisesta lähettää aina kuitit sinne, nyt saattaa olla että bilettäessä unohtuu paljonkin.
Aika paljon kortsuja ja liukkaria saisi laittaa vähennettäväksi.
Ätmien ei kannata veroja maksaa.
Maksathan sä työttöyyskorvauksesta veroa ku sitä ei oikein voi välttää...
Jos tuo nainen alkais jakaa myös takakireetä pyllyy niin voisi tienata viiskyt donaa parissa vuodessa.
Eiköhän tuokin tyrkky ole myynyt persettään arabeille Dubaissa, kuten muutkin Dubaissa selfieitä ottavat pintaliitopissikset. Käteisellä ovat kuitenkin maksaneet, niin ei ole akka varmaan tuloja verottajalle ilmoittanut. Mutta kun "virallisia" tuloja on liian vähän, niin mätkyjä tulisi vielä enemmän, jos sillä panokäteisellä yrittäisi mennä maksamaan nykyisiä mätkyjään. Sofialle pitäisi opettaa rahanpesua.
Voi voi naisia kun eivät enää tienaa edes pillullaan
Nuo on niitä naisia jotka luulee elättävänsä itsensä rikkailla miehillä koko elämänsä ajan.
No kait jotain verotettavaa tuloa on ollut jos verovelkaakin. Vaikka tavaran myymisen voisikin laittaa ihan tuloksi mutta onhan se hauskempaa ostella sillä laukkuja yms., ja ehkä se sitten jotain shokeeraisi ihankuin tulisi yllätyksenä mistä ne rahat tulevat.