Mistä saada aikusena kavereita?

Mistä saada kavereita aikuisiällä? Asun pk-seudulla ja etsinyt kavereita jo kauemmin. Käyn arkisin töissä, mutta sieltä en oikein ole saanut. Olen ihan rento ja sosiaalinen tyyppi, mutta kavereita täl hetkel 0.

13

424

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lähde ulos viihteelle, lavatansseihin, kuntoilemaan, harrastuksiin! Olet avoimella mielellä liikkeellä ja sosiaalinen ja rento olemus messissä.

      • Olen yrittänyt tutustua netin kautta naisiin, mutta hetken juttelevat ja lopettavat ku seinään kyselyn ja vastaamisen, ja käyn paljo ulkona paikoissa, baareissakin, mutta ei tutustu, olen aika ujo kuitenkin.


    • Ehkä se kun ei oo ihan normaali, olen heikkolahjainen, ja pienenä kiusattu, ja ollu aina erilainen kun muut, pidetty yksinkertasena, niin kai tälläset elää yksin elämää. tuntuuhan se kurjalta, mutta ei voi mitään, itekki kaipais niitä kavereita

    • Hyvin ihmisiä kiinnostaa kirjotella.

    • Niin kavereita on vaikea saada. Itsekullakin sellaista sopivaa.

      • No ei vain löydy ei, kaikilla on omat kaverit, itse elää jossain omassa kuplassa vain ,monet ei ymmärrä


      • Aleksei33 kirjoitti:

        No ei vain löydy ei, kaikilla on omat kaverit, itse elää jossain omassa kuplassa vain ,monet ei ymmärrä

        Voin olla netissä kaverisi mutta vain, ettei minua koskaan näe tai henkilökohtaisesti tiedä mutta henkisesti läsnä kun kerkiää.

        Minusta se on minusta parhainta kaveruutta tukea. Sähköpostini löytyy nikin takaa jos haluat minun kanssa kirjoitella. On se enemmän kuin ei mitään eikä minua ikinä tarvitse tietää kuka olet. Kunhan tiedän joku siellä jossain välittää.

        Eikä minua haittaa jos tyttelisi vie sinut koska perhe on minullekin ykkös juttu.


      • Aleksei33 kirjoitti:

        No ei vain löydy ei, kaikilla on omat kaverit, itse elää jossain omassa kuplassa vain ,monet ei ymmärrä

        Minullakaan ei ole kavereita puhun kyllä heistä ystävinä koska kaverina pidän henkilöä jonka kanssa satuin tekemään työtä.


      • DragQueen75

        Oikeita kavereita ei todellakaan ole, ei edes facebookissa...


    • Helevetin_Enkeli
      • Vittu mikä pelle


    • Sivustasivusta

      Lavatanssi ei hullumpi olisi vaihtoehdoksi 🤔 tuo enkeli touhuhan on melkoisen hottia!

    • No ei taida olla, ihmiset ei ees suostu vastaan viesteihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      106
      3049
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      97
      2483
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      43
      2306
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      80
      2268
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1946
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      14
      1518
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1297
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1250
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1117
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1074
    Aihe