Käytiin nyt heinäkuussa Posiolla. Korouomassakin käytiin. Nettisivujen mukaan siellä piti olla kahvila Korocafe. Olikin, mutta kiinni. Ei mitään aukioloaikoja ja ilmoituksia näkynyt. Pettymys, kahvitta jäätiin.
Suuri ihastus oli Livojärven mahtavat hiekkarannat. Mutta miksi siellä ei ole mitään palveluita? Ei ravintolaa, ei kahvilaa, ei mitään. Miksi siellä ei ole vuokramökkejä tai hotellia? Onko jokin luonnonsuojelualue, jonka takia kaikki normaali elämä on kielletty?
Posion matkailua
4
2145
Vastaukset
- monestikäynyt
Onhan siellä Livohka! Et sitten sinne mennyt. Mökkejä ja Caravan paikkoja ja oma ravintola.
http://posiolapland.com/lomakeskus-livohka- posionturistina
Eipä ollut tietoa tuosta. Ja näyttää olevan JHL:n systeemi. Tuskin sinne ulkopuolisia otetaan, kun ei mitään mainosteta.
- LivoLivona
Onhan se hyvä kun löytyy vielä hienoja paikkoja joita ei ole pilattu niillä palveluilla. Semmoisia on kyllä maailmassa jo aivan riittävästi
- Anonyymi
LivoLivona kirjoitti:
Onhan se hyvä kun löytyy vielä hienoja paikkoja joita ei ole pilattu niillä palveluilla. Semmoisia on kyllä maailmassa jo aivan riittävästi
...viisaita sanoja tuolla LivoLivona tyypillä. Ei aina tarvita viiden tähden ”Kämpin” palveluita, jupit jääkööt kotiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033792Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii592379Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472193
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 681129
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1231108