Tein itse korvareiän noin 2 viikkoa sitten hakaneulalla ja nyt siinä on kultanen koru mut se korvareikä on kipeä ja sieltä tulee aina välillä verta ja mätää. Ja tosiiaan siihe korvaan ei voi koskea koska se sattuu, no eli asiaan mitä pitäisi tehdä koska en haluaisi että reikä umpeutuu tms ja haluan ettei se satu joten mitä pitää tehdä?
Vastaukset 2
- hmmmmmmmmm
Huuhdo päivittäin pari kertaa vedellä ja välillä suolaliuoksella. Roikkuva koru helpottaa liikuttelua. Parissa viikon sisään korun pitäis parantua.
- eiSatu2
Siis niin roikkuva , että pitää olla rengas eikä ainakaan mikään piikki / tappi taustalukolla . Ne pitäis muutenkin kieltää vaarallisina .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202492Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401702Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6701120- 1081022
- 71982
- 98946
- 48895
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk85790Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33746- 91743