Tupakka

Tupakka

Jes,täytin 16,voin ostaa lailisersi tupakkaa,jee vittu!

11

2550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -----

      Joko asut jossain ulkomailla, missä ikäraja todella on 16 tai sitten olet idiootti...

    • Tupakasta
      • heartagram6-6-6

        no toi ei todelakaan ole 28 tai sit sitä kuvaa on muokattu :D
        siis toi kuvahan on vaan läppä eikä mikään fakta tieto :D


      • A.Paskiainen
        heartagram6-6-6 kirjoitti:

        no toi ei todelakaan ole 28 tai sit sitä kuvaa on muokattu :D
        siis toi kuvahan on vaan läppä eikä mikään fakta tieto :D

        Joo..Olisko "ihan kevyttä" provoo toi kuva..


    • Jypytin.

      Nykyään pitää olla 18v ennen ko itte saapi tupakkia ostella, että laitappa isi tai äiskä asialle niin eiköhän se siittä sitte!

      • sille ,joka ei vielä tupakoi ja meinaa tosissaan aloittaa poltaa askin päivässä ,samoin niille jotka nyt polttaa askin päivässä jo nyt tulee 1000€ vuoden päästä tulossa.Kiinnostaako ketään?? AJATELKAA EDES 10 vuodessa 10000€ !!!!!AI mitä pitäis tehdä? EI MITÄÄN MUUTA KUIN ET POLTA niin sulla on ne rahat säästyneet KANNATTAAKO???? MIETTIKÄÄ EDES!


    • tupakoitsija

      Mun mielestä lain pitäisi olla sellainen että alle 20 vuotiaat saisivat ostaa tupakkaa aivan vapaasti, mutta yli 20 vuotiailta kysyttäisiin paperit. Toisin sanoen yli 20 vuotiailta kiellettyä.

      Tupakointi on niin tyhmää hommaa, että yli 20 vuotiaana pitäisi jo tajuta sen vaarat ja heiltä se pitäisi lailla kieltää. Itse olen yli 20 vuotias ja olisin aivan helvetin tyytyväinen jos koko paska kiellettäisiin lailla, kun muuten en pysty sitä lopettamaan "enää".

      • ehdotinkin SITÄ MIETTIMISTÄ !!!


    • -M-

      Ah, itse poltan vaan, jos suututtaa ja vituttaa niin kovaa, että muuten löisin jotakuta, on rööki sentään sitä fiksumpaa!

      • hupsahtanut

        Niin no, sit ku sul on keuhkosyöpä ni voit miettiä et onneks et kuiteskaa vetäny turpiin ketään... eli jos mä olisin sä en tekis kumpaakaa. aattele mitkä rahat säästäisit. pääset etelään niillä rahoilla mitkä menee tupakkaan. itte oon koht 16v. tytön tyllerö enkä oo polttanu vielä yhtään tupakkaa.


      • että kuinka sen nyt sanoisin
        hupsahtanut kirjoitti:

        Niin no, sit ku sul on keuhkosyöpä ni voit miettiä et onneks et kuiteskaa vetäny turpiin ketään... eli jos mä olisin sä en tekis kumpaakaa. aattele mitkä rahat säästäisit. pääset etelään niillä rahoilla mitkä menee tupakkaan. itte oon koht 16v. tytön tyllerö enkä oo polttanu vielä yhtään tupakkaa.

        olet nynny.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      84
      1662
    2. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      88
      898
    3. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      8
      862
    4. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      54
      852
    5. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      849
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      58
      793
    7. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      189
      779
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      80
      735
    9. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      41
      730
    10. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      720
    Aihe