En saa mitään iloa seksistä! Ongelmani on se, että kiihotun vain kun mietin minun ex! Hän on ainut kenestä olen koskaan kiihottunut! Erostamme 7v ja silti kaikissa suhteissani olen miettinyt vain häntä. Kertokaahan onko mitään vinkkejä?
Liian hyvä ex?
n29v
10328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ei ole mitään vinkkejä. ehkä tauko kaikista miehistä (seksistä) auttaisi
Naiset kiihottuu ainoastaan jännämiehistä. Onko ex jännämiehesi suoritamassa elinkautista?
.. Olipa Kerran.. Maa BonoBojen ja Niiren Touhut&Puuhastelut.. Sen Pituinen Se.. ;P
Ja sinäkö olet simpanssi? Simpanssit ovat väkivaltaisia ja ratkaisevat riidat tappelemalla, bonobot rauhanomaisia ja ratkaisevat kiistat seksillä.
.. Nope.. Taidan olla Jottain Ihan Muuta.. Kun tuokaan Turkki ei sovi Pirtaan.. ;P
Marketeista saa liukuvoidetta.
Liukkari ei tuo halua
Mitä mun pitäis tehdä?
Olen elämäni aikana rakastanut vaan yhtä miestä.
Kenenkään muun kanssa ei tule mistään mitään, koska aina muistan vaan Hänet.
(Ainakin todellista rakkautta, koska ei näköjään millään kuole.)
Jatkat hänen ajattelua kulloisenkin seksikumppanin kohdalla tositoimissa ja saat paremmat orkut kuin ilman ajattelua. Miksi kieltää fantasiointi itseltään? Jos se kumppani kysyy, miks pidät silmii kiinni niin sanot, että keskityt niin täysillä nautintoonne.
Se on vertailu vähän vaarallista, eikä yhtään helpota että et ole päässyt exästä yli. Onko muitakin tunteita vielä vaiko vain seksi oli hänen kanssaan unohtumattoman antoisaa?
Mietit exääsi, niin hän oli ilmeisesti kaikin puolin viehättävä? Mitään vinkkejä ei kyllä mulla ole antaa. Ainoa mitä itse tuossa tilanteessa miettisin, että miksi se exä mieltäni vaivaa ja onko syytä hellittää vertailusta versus muut miehet. Vai mennä exän pakeille ja kattoa onko ne jälkihuumat vaan pelkkää kuviteltua. Joskus sitä osaa bluffata itseäänkin, ajattelee aika kultaa tyyppisesti.
Sitten kun onkin sen aika kultaa ihmisen kanssa tekemisissä, hoksaakin että joo olenkin vain itse ruokkinut ihan höhlää mielikuvaa ja sen ruokinnan on aika loppua.