Uusi yritys

Painan nyt 76,2kg ja tämä puolipaasto loppuu65kiloon. Mutta ekaks pitää olla nälkäinen 10.8asti jolloin lähden kavereiden kanssa Viroon. Hirveesti mua mollataan ja painetaan alas.. Mutta yritän onnistua eli 2 aterian ja kahden kahvin taktiikalla risteilyaamu70, 0kg.
Aloitan nyt ja eka tavoite huomenna kahdeksan aikaan 75,5kg.

6

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aurorasarisus

      Sain painon 75,7kiloon.huomenna Tavoite75, 0-75,2kg.

    • segsfgse

      Kännissäkö tuo on kirjoitettu vai onko muuten vain vaikeaa kirjoittaa selkokieltä?

      Mutta jos ymmärsin oikein, 2 ateriaa päivässä pidetään puolipaastona. Laittaa ihmettelemään kuinka paljon ihmiset syö kun eivät paastoa. Itse syön usein 2 ateriaa päivässä enkä paastoa. Lounas jo 10.30 ja iltaruoka 18 aikaan. Aamulla rittää kahvi.

      • Oletpa häijy. Juuri tuollaisia alaspainajia aloituksessa tarkoitin kuin mitä sinä olet. Joskus tämä netti saa ihmisen pahimmat puolet esiin.
        Huolimatta ilkeilystäsi yritän vastata asiallisesti.. Mä joudun nykyisin laskemaan juomisiani ja tää on mun 13.päivä selvänä. Vasta risteilyllä otan.
        Normaalit ihmiset syö 5 ateriaa päivässä.
        Paino nyt 75,2kg joten kyllä tämä auttaa. Tämä puolipaasto...


      • HyvätLukemat
        auroraboreallis kirjoitti:

        Oletpa häijy. Juuri tuollaisia alaspainajia aloituksessa tarkoitin kuin mitä sinä olet. Joskus tämä netti saa ihmisen pahimmat puolet esiin.
        Huolimatta ilkeilystäsi yritän vastata asiallisesti.. Mä joudun nykyisin laskemaan juomisiani ja tää on mun 13.päivä selvänä. Vasta risteilyllä otan.
        Normaalit ihmiset syö 5 ateriaa päivässä.
        Paino nyt 75,2kg joten kyllä tämä auttaa. Tämä puolipaasto...

        Hyvä tuosta tulee.

        Ei aikaakaan kun sulla on 60 kg mittarissa. Miten on mennyt tähän asti, paljonko painoit vaikka kolme vuotta sitten?


      • HyvätLukemat kirjoitti:

        Hyvä tuosta tulee.

        Ei aikaakaan kun sulla on 60 kg mittarissa. Miten on mennyt tähän asti, paljonko painoit vaikka kolme vuotta sitten?

        No mä muistan miten iso haloo nousi kun mun parasystävä kaatui tai miesystävä tönäisi... 3vuotta sitten... Ennen ystäväni poismenoa painoin saman kuin nytkin mutta v2015 tai 2016 muistan kun istuin muiden kaverien kanssa taloyhtiön pihapöydän ääressä ja yksi kysyi suoraan oletko lihonut ja jouduin kertomaan koko porukalle olevani 90kilossa. Se ystävän sekä muiden kavereiden poismeno sai mut syömään että olisi edes jotain lohtua tässä elämässä - ruoka.

        Kiitos kannustavasta viestistäsi muuten. Arvostan sitä.

        Mutta tosiaan olen nyt pudottanut n. 15 kg kolmessa vuodessa. Jojoilua on ollut mutta nyt en lipsu! Paino eilisestä 400g taas ja se on nyt74, 6kg.
        Vielähän se ei näy missään... Mut enää 4kiloa 70kiloon ja sen jälkeen alkaa jo näkymään.


      • Kello on kohta puoli kaksi. Paino kolmatta päivää74, 6kg. Ihanaa kuitenkin että on elokuu... Ja olen päättänyt että tänä vuonna en lintsaa ensi viikolla alkavista liikuntaryhmistä. 2kertaa viikossa. Niiden lisäksi perjantaiaamuina liikuntasihteerin antama treeniohjelma. Mulla on silloin vapaata ja miehelläni sopivasti töitä.
        2 päivää söin jäätelöä ja join monta lasia jääkylmää maitoa ja 100-200grammaa kerrallaan paino nousi niistä. Eilen tosin söin vain yhden leivän. Siksi tavallaan oli pakko syödä äsken pizzaslice vaikka näläntunnettakaan ei ollut.
        Tossa kolmen aikaan täytyy lähteä kolmeksi tunniksi siivoamaan ja luultavasti paino voi helposti pudota mutta terveys edellä syön hedelmän vielä iltapalaksi. Mutta siivous on liikuntaa ja vain se yksi hedelmä. Paino toive täksi päiväksi 74,3kg ja risteilyaamu72, 0kg.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      104
      2617
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      101
      1667
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1515
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1028
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      44
      911
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      896
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      334
      814
    10. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      813
    Aihe