Taistelutanner avautuu eteeni pian. Vesipaasto edessä. 12vrk - 21vrk. Kyseessä on oma ennätykseni. Vesipaasto alkaa kun olen saanut jääkaapin sisältä kaiken suuhun syötyä. Jännittää, kauhistuttaa, itkettää, koen lohduttomuutta.
Mutta yritän. Entinen vesipaasto ennätykseni on 7vrk. Jälkikäteen suututtanut kun olisin voinut jatkaa mutta odottamani euforia jäi tulematta ja 7 kilon painonlasku tyydytti. 7 kg tuli viikossa takaisin. Nyt toimin toisin. Jotkut sanovat euforoituneensa vesipaastolla.Mulla se oli pelkkää vedenjuontia. Toisaalta päänsärkyä ei ollut.
Tähän ketjuun alan kasaamaan jotain kun homma lähtenyt käyntiin. Tarkoituksena oli tänään aloittaa vesipaasto mutta voi mennä muurama päivä vielä kunnes homma alkaa. Laittelen aloituspainon ja niin pois päin. Kuuma on. Hiki pinnassa.
Etulinjaan siirto pian
8
318
Vastaukset
- suhteellisuudentajua
No joo, mutta tuo vertaus "etulinjaan" on mautonta.
Luepa vähän historiakirjoista mitä oli olla oikeasti etulinjassa, niin pidät "taistoasi" melko heppoisena.
Suhteellisuudentajua!
Älä vertaa itseäsi sotajermuihin, kun ei ole kanttia. - Tulimieleen
Yleensä ei kannata kertoa tavoitteitaan etukäteen koska mielihyvä kannustuksesta on suurempaa kuin varsinainen suorittaminen. Tekeminen jää kesken kun kokee saavuttaneensa jo jotain. Koskee muutakin kuin paastoa.
- ItkeväMies
En kyennyt. Vesipaasto kesti 28h50min. Paino oli 107,4kg aloituksessa, 106,4kg loppuessa.
Aloitin paaston uudelleen.Nyt kyse on nestepaastosta.: Mehua 2,5L 24h, kerran kahvi 3dl, 24g, muuten vettä 24h.
Haavoituin etulinjassa aamunälätyksen tykistökeskityksestä osuneesta sirpaleesta. Olo oli herätessä kuin nälkäisellä sotahevosella. Yritin olla menemättä pakastimelle jossa tiedän olevan monet herkut. Yritin olla ottamatta makkarapakettia mutta otin ja laoitoin uuniin täysille.Pian söin.Pettyneenä mutta tähän pystyin nyt.
Klo 6.24 on alkanut tänään aamulla toisenlainen paasto, nestepaasto. Olen tätä paastoa ehtinyt reipas 14h suorittaa. Painoa en ole nyt punninnut kun söin makkarain lisäksi muutakin tuhdisti. Mutta katson millainen paino on huomenna kun paasto kestänyt yli 28h50min .En ole tänään paaston alettua juonut mitään. Säästän tämän päivän elimistöä.- ItkeväMies
28 nestepaastolla oltu kohta. Teen 30h täyteen vaikka tekisi jo mieli maistella.Ostin minivesimelonin ja muutakin.Minivesimelonin paloja kannattaa laittaa pakastimeen 30min ajaksi.Maistuu kylmänä paremmalta. Mutta laita sen verran kuin syöt.Sulattua ja lämmettyä se voi maistuu pahalta paikoin, siksi varottava jäätymistä.
Mutta jos jäätyy niin maku voi olla ok tai sitten ei.
Mulle ei ole niin vielä käynyt mutta lämmintä vesimelonia en syö koska lämmin vesimeloni on 3,5/5 ja kylmänä syöty vesimeloni on 5/5 .
Mehut jäi juomatta.Ja jää. Tarkoitus oli juoda 2,5DL päivässä eikä 2,5L päivässä.
Paino on tullut alaspäin näinkin. Aloitraessa pe ilta 107 ,4kg nyt 105,2kg. Tänään otan 30h nestepaastolla kiinni.
Nestepaastolla 37h on seurasva tavoite sitten kun nykyiset eväät on syöty. Luovun tässä vaiheessa ennätyksen tavoittelusta. Sen sijaan kokeilen pikkunostoin kun paino tippuu näinkin mulla. Nestepaastolla 37h alkaa viikonloppuna tai alkuviikosta viimeistään maanantaina. Nyt näyttää hyvältä! Ilosta itkemisiin kun ollaan laihduttu hoikiksi. - ItkeväMies
ItkeväMies kirjoitti:
28 nestepaastolla oltu kohta. Teen 30h täyteen vaikka tekisi jo mieli maistella.Ostin minivesimelonin ja muutakin.Minivesimelonin paloja kannattaa laittaa pakastimeen 30min ajaksi.Maistuu kylmänä paremmalta. Mutta laita sen verran kuin syöt.Sulattua ja lämmettyä se voi maistuu pahalta paikoin, siksi varottava jäätymistä.
Mutta jos jäätyy niin maku voi olla ok tai sitten ei.
Mulle ei ole niin vielä käynyt mutta lämmintä vesimelonia en syö koska lämmin vesimeloni on 3,5/5 ja kylmänä syöty vesimeloni on 5/5 .
Mehut jäi juomatta.Ja jää. Tarkoitus oli juoda 2,5DL päivässä eikä 2,5L päivässä.
Paino on tullut alaspäin näinkin. Aloitraessa pe ilta 107 ,4kg nyt 105,2kg. Tänään otan 30h nestepaastolla kiinni.
Nestepaastolla 37h on seurasva tavoite sitten kun nykyiset eväät on syöty. Luovun tässä vaiheessa ennätyksen tavoittelusta. Sen sijaan kokeilen pikkunostoin kun paino tippuu näinkin mulla. Nestepaastolla 37h alkaa viikonloppuna tai alkuviikosta viimeistään maanantaina. Nyt näyttää hyvältä! Ilosta itkemisiin kun ollaan laihduttu hoikiksi.Mitähän sekoilen? 31.7 oli tiistai ilta ja paino 107,4kg nyt perjantain aamupäivä ja paino 105,2kg. Joo, pää on epäskarppi nyt sen huomaan. Mikä se sana on? Verensokeri voi olla alhaalla.Hikikin on.
- ItkeväMies
Kävin lenkilläkin tuossa punmituksen jälkeen ja hikoilin kuin saunassa. Painon katsoin minuutyi sitten ja se oli 104,6kg. Keittiössä kaatui inkiväärijauhetta lattialle ja päätin rangaista teitä lukijoita siitä, sillä osittain syy lienee siunäkin että kirjoitin tänne äsken.Rankaisu on: en 4 kuukauteen kirjoittele tänne. Rangaistus alkaa tästä hetkestä päättyen 3.12.2018 klo tämän viestin kirjautumisaika.
Ärtynein terveisin, ItkeväMies.
- ItkeväMies
Jaa, poissaolorankaisu jäi nyt tähän päivään. Onhan se tärkeää tiedottas että vaikea lähes vuoden kutissut ihottuma loppui 3vrk kuivapaastolla llon jälkeen.
Nyt olen lähes oireeton. Tulipunaiset ranteet nyt vaaleanpunaiset. Aivan mahtavaa! Onhan tuolla netissä kuivapaaston parannuskertomuksia mutra ajattelin ettei muhun toimi mutta toimi hyvin.
Uuden kuivapaaston tarkoitus on tuhota lisää ihottumaa tai tappaa se kokonaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073596Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133386Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä872576Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512075Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.81904Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721163
- 741150