Okei, tämä on aika hatara kuvaus, mutta yritän silti.
Kyseessä siis musiikkivideo joka pyöri MTV music channelilla about 80-luvun lopussa, 90-luvun alussa. Videossa oli joku hopeinen, robottimainen(?) moottoripyörä jonka ajajakin oli mielestäni sonnustautunut hopeiseen ajoasuun, kohtaus jossa tämä tapahtui oli metsässä ja sitten siinä väännettiin jakoavaimella jotain, korjattiin kai sitä pyörää.
Jotain tarttuvaa konemaista Pet Shop Boysin tyylistä musiikki oli, mutta en ainakaan pikaisesti löytänyt heidän musiikkivideoistaan tuollaista...kyseessä oli kuitenkin selvästi sen ajan hittibiisi, koska se jäi niin vahvasti mieleen.
mikä musavideo 1980-luvun loppu Music Television
4
247
Vastaukset
- Hhjhhjjjjjjjj
https://youtu.be/JhY9GOhFwN4
Tämä oli lähimpänä kuvailemaasi videota. Pahoittelen jos on väärä, olen syntynyt 2000-luvulla joten kaikki genret 80luvulta ei ole tuttuja.- Reino
Kiitos vastauksesta, mutta ei ollut Judas Priest, vaikka hyvä biisi onkin.
Lisättäköön vielä, että kun tuon kyselemäni musiikkivideon näin (useaan kertaan) 80/90-luvun taitteessa, niin olin ihan pikkuskidi ja video/biisi saattoi olla myös 80-luvun puolivälissäkin tehty.
- Oki
U 8593
- Reino
Tarkennetaan nyt vielä, vaikka toivottomalta tämä tuntuukin, että se ajaja/jakoavaimen käyttäjä saattoi olla myös vitivalkoisissakin vaatteissa. Ja se jakovain oli iso ja sitä veivattiin musiikin tahdissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 616113
- 615542
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1194208- 543842
- 143775
- 323199
- 632951
- 592826
- 682558
- 471940