Löytyykö enää mukavaa ja rauhallista miestä joka haluaisi parisuhteen?
Kiva mies hakusessa
jehunda77
9258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei taatusti. Naiset käyttäytyy nii sikamaisesti, että jokainen mukava ja rauhallinen mies haluaa pysyä eroossa naisista.
Löytyykö enää?
Mukavia ja rauhallisia miehiä on joka paikka täynnä mutta he eivät saa minkäänlaista tunnereaktiota aikaan naisissa.
Ne on ihan eri ominaisuudet miehessä jotka saavat naisen kiinnostumaan, ihastumaan, rakastumaan.
Yleensä jopa täysin päinvastaiset ominaisuudet, kusipää menevä renttu/pelimies esimerkiksi.
Miksi miehen pitää saada tunnereaktio naisessa aikaan?
Jos nainen haluaa tutustua mukavaan ja rauhalliseen mieheen, niin naisen pitää itse tehdä jotakin asialle. Eli saada se mies kiinnostumaan hänestä. Kukaan rauhallinen mies ei ole lähtökohtaisesti kiinnostunut naisista ollenkaan.
Parisuhteeseen tuskin "kannattaa" lähteä, jos noin hyötyjen kannalta ajattelee. Parisuhteeseen lähdetään, koska rakastutaan ja järki sumenee.
Tunnereaktio on siis välttämätön molempiin suuntiin.
"Parisuhteeseen lähdetään, koska rakastutaan ja järki sumenee."
Tätä en ole kieltämässä. Niin tapahtuu jos on tapahtuakseen. Tämä nimimerkki mielipiteeni halusi jonkun "pelimiehen" herättämään tunnereaktion. Rauhallista miestä ei kinnosta sellaiset naiset. Toisin sanoen ei synny tunnereaktiota miehelläkään.
Täällä olisi yksi rauhallinen ja rento mies.
T. Pmies
Sopiiko kysyä, missä päin Suomea aloittaja asuu ja elää?
Olen itse rauhallinen ja mukava mies, joka on valmis ja halukas parisuhteeseen. Siis oikeaan suhteeseen, eikä mihinkään leikkeihin. Lounais-Suomessa asun itse.
Tämä kysymys oli vapaille miehille!
Olen vapaa mies. Eli kertauksen vuoksi ja väärinkäsitysten estämiseksi: Olen vapaa mies, eli EN ole suhteessa.
Siinäkin tapauksessa että oli yleiseksi kommentiksi tarkoitettu kirjoitus.
Omasta mielestäni myöskin varattujen kuuluu olla kumppaninsa ja keskittyä häneen, niin miesten kuin naistenkin. Ja jos se ei onnistu/tunnu luontevalta enää, niin eikö sitä sitten voi erota vanhasta ensin, ennen kuin lähtee uutta hankkimaan?
Aloittajalle vielä, olen edelleenkin rauhallinen ja mukava (SINKKU)mies Lounais-Suomesta, joka haluaa ja on valmis parisuhteeseen.