fillaritukku.fi

jgfkkhgkkg

Fillaritukku.fi = Surkeata nysväämistä.

Tilasin nettisivulta fillarin, joka ei ollut edes myynnissä. Vko myöh. ilmoitus "Eikö ei meil ookka sitä..."
Seuraavaksi jännitystä saako rahat takaisin, onneksi sai. Kun jaksoi taas odottaa.

Suomi on täynnä yrittäjiä joiden yrittäjä asenne on surkea. Minkä lisäksi ko. tyypit on laiskoja ja tyhmiä. Lisää kilpailua myös fillari alalle ja laiskat nysvääjät pois markkinoilta.

12

3633

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa ostaa pyörä oikeasta kaupasta, Ei noilla ole edes puhelinliittymää olemassa. En uskalla tilata mitään tuolta.

    • Anonyymi

      Melkein vuosi meni vastauksen saamiseen. Hyvä niinkin. Se on baiks nykyään, ja varmaan tämäkin firma parantaa kuin sika juoksuaan. Itse ihmettelen kovasti minkä ihmeen takia kmc ketju venyy alle tuhannen viidensadan kilometrin sotkemisen aikana yli prosentin? Viimeksi pari päivää sitten huomasin sadanseitsemän kilometrin pyöräilyn aikana ketjun taas löyseilevän. Kuin ollakaan. Kotona mittasin ketjun ketjutulkilla ja niin taas solahti päineen päivineen kevyesti kuin kuuma veitsi voihin. Ketjulla survottu vasta 1280 kilometriä. Mietin voisiko olla niin, että Helkama S2 on vaan niin raskas jotta voimaa vaativa tehtävä rikkoo ketjut. Auttaisiko pari lenksua pidempi vaihtoehto? Kerroppa nyt, mikä on kestävä vaihtoehto? Kyllä ketjun pitäisi muutamia tuhansia kilometrejä kestää venähtämättä. Selcennykseksi vielä, että pesen ketjut perusteellisesti viidensadan kilometrin välein. Kaikki hiekka ja mänjä pois. Ketjuöljynä on tf2.

      • Anonyymi

        Mistä tietää mistä alkuperämaasta/osista fillari on koottu.Saatetaan myydä jopa eurooppalaisena tuotteena.Kierrätetty euroopan kautta.Siis tuontikonttorin kautta.Muitakin tarvikkeita tuodaan aasiasta kummasti matkalla valmistusmaa muuttuu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä tietää mistä alkuperämaasta/osista fillari on koottu.Saatetaan myydä jopa eurooppalaisena tuotteena.Kierrätetty euroopan kautta.Siis tuontikonttorin kautta.Muitakin tarvikkeita tuodaan aasiasta kummasti matkalla valmistusmaa muuttuu.

        Nykyaikana on sillai, että rungot tehdään Taiwanissa, osin myös Kiinassa. Ennen tämän fillaritukun oman merkin Inseran rungot valmistettiin Indonesiassa. Ehkä nykyäänkin. Suuret polkupyöränvalmistajat viimeistelelevät rungot länsimaissa. Maalaukset, teippaukset jne. Suomalainen Helkama toimii samoin. Joposta on huhuja, että rungot on nykyään suomalaisvalmisteisia. Rohkenen epäillä. Luultavasti nekin tulevat kaukoidästä. Euroopaan ns polkupyörätehtaat on yksinomaan polkuoyörien kokoamista varten. Kaikki osat lopputuotteeseen valmistetaan kaukana itäisillä mailla.


    • Anonyymi

      Ostakaa kunnon kaupasta, mistä saatte palvelua! Ei tule turhia pettymyksiä ja jää kaivelemaan huono ja ala-arvoinen palvelu.

    • Anonyymi

      En ole kuullut tästä paikasta mitään positiivista. Ihme että on vielä olemassa. Luulisi maahantuojien varmistavan edes minimitason palvelussa jälleenmyyjillä.

      • Anonyymi

        Sorruin tähän firmaan, koska halpa hinta houkutti. Kadun päätöstä vielä tänäkin päivänä. Myin pyöräni pois, koska se muistutti minua jatkuvasti totaalisen pieleen menneestä osto kokemuksesta. Onneksi pyörien saatavuus on jo parempi niin kenenkään ei tarvitse sortua näihin firmoihin ja menettää kovalla työllä ansaitsemiaan rahoja.


    • Anonyymi

      Jos ei kivijalkakaupasta löydy oikeanlaista fillaria, niin sitten ei tarvi löytyäkään.

      • Anonyymi

        Juuri näin!


    • Anonyymi

      Mikä pönttö ostaa fillaria jota ei ole myynnissä?

      • Anonyymi

        Tai kuka pönttö ylipäätänsä ostaa tuosta lafkasta yhtään mitään.


      • Anonyymi

        Tässä tapauksessa verkkokaupassa oli ilmeisesti myynnissä ja sitten ilmoitettiin ettei pyörää löydykkään. Että eiköhän asiakas ole toiminut ihan normaali ostokäyttäytymisen mukaan.


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      92
      1423
    2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      184
      1390
    3. 76
      1165
    4. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      90
      1115
    5. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      81
      975
    6. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      82
      971
    7. Me emme...

      Näe, emmekä kuule toisiamme. Ajattelen silti sinua joka päivä💔
      Ikävä
      39
      942
    8. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      66
      885
    9. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      68
      866
    10. Korjaamo Kiesifix

      Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/
      Oulainen
      5
      841
    Aihe