Kurpat paheksuu

https://www.iltalehti.fi/yleisurheilu/201808122201132027_yl.shtml

Kun nuoret kauniit urheilijat näyttää kroppaa
10334
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

"Haluavat näyttää hyvännäköistä kroppaansa” "Kyllä, mutta samaan hengenvetoon sanon, että naiset myös käyttävät tilannetta hyväksi"

.. MitäMitä?.. Eihän Nyt Enkelit (=Naiset) mitään Tilanteita HyväksiKäytä ymv.. Ja Aina Pukeutuvat Vain Omaksi Ilokseen ja Itsensä Takia jne.. Näin TodMonet Naiset Jatkuvasti Toitottavat ja Kyllä Mä heihin ja heidän Sanoihinsa Täysin Luotan.. ;P

Äänestä

Kyllä pitää näyttää jos on tiukka kroppa.

Äänestä

kyllä maailma kummalliseksi on mennyt näytetään tyttöjen vartaloita eikö nämä pitänyt olla aikuisten kisat eipä paljon näytetty naisten moukarin heiton naisten vartaloita ja ne vähät mitä näytettiin niin nättejä on aikuiset naiset ja seksikkäitä olikin samoin uinnissa pikku tyttöjä uimassa näytettiin mutta ei aikuisia naisia joita oli yleisössä valmentajina ja huoltajina olis ollu kiva katsella aikuisia seksikkäitä naisia

Äänestä
  • Höpöhöpö. Niissä ei ole mitään katsottavaa, siksi ei näytetä. Siitähän vasta meteli syntyisi jos kuvaaja kuvaisi sellaisia.

    Äänestä

Kyseessä oli urheilukisat eikä mitkään pakaroidennäyttelykisat,jos haluaa vartaloaan näytellä niin sen voi tehdä muualla

1Äänestä
  • Näkyishän se vartalo yhtähyvin vaikka pöksyt olisi olleet 5 cm pidemmät. Ei mitään eroa. Kaikille samanlaiset minit niin ei tuu valituksia.

    Äänestä

  • Ringa ropo uskovainen. mitä muuta voisikaan sanoa.

    Äänestä

Kyllähän noihin Kisan NuoriNpiin työntäisi MieleNlään AikaMiehen KuLLin!

Äänestä

Kyllä naiset voisi tissejä näyttää enemmän. Kesällä rannalla näin vain parit tissit

Äänestä

Yhtäkkiä muistin 90-luvulta sen jonkun pikajuoksija-ranskattaren, juoksi satasta ja aitoja. Ei tuu nimi mieleen mutta runko, hymy ja liikehdintä..tai siis, oli hyvä juoksija juuh..muistin vain..juuh. mmm..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pillujen--asiantuntija kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/yleisurheilu/201808122201132027_yl.shtml

Kun nuoret kauniit urheilijat näyttää kroppaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu