Miten toimii Shellin V-Power kaikissa bensamoottoreissa? Joskus kun tuli 95 ja 98 bensat, ostin Shellin bensaa ja autoni alkoi lakkoilla, siitä on vuosia, myöskään ruohonleikkuri ei tykännyt, Entä nyt uusittu litku ONKO KOKEMUKSIA , nykyinen autoni on Fiat. Shellin asema olisi mökkitien varrella.
Polttoaine erot 98 ja Shellin V-Power kaikille
10
3942
Vastaukset
- sdfsdffsd
Shellillä ei minkäänlaista huomattavaa eroa 2.0 147hv vaparissa jossa elektroninen ruisku, moderni moottorinohjaus nakutuksentunnistimineen jne. Rahanhukkaa mielestäni.
Jos tehobensaa haluaa niin Teboilin 99 Drive on usein halvempaa kuin monen aseman perus 98, ainakin täälläpäin.
Itse käytän Nesteen 98 koska Neste bensat yleensä laadukkaita ja asemia kaikilla paikkakunnilla. Nesteen 98 mainostetaan nykyään myös tehobensana kitkanvähennysaineineen.
E10 litkua en edelleenkään suostu tankaamaan vaikka periaatteessa kävisikin. Puhutaan muutamasta kympistä vuodessa E10/E5 hintaerossa.- Kkfkfkfkfkfkf
Se hintaero on muuten kasvanut viime vuosina. Alunperin hintaero oli niin pieni, että tuli ihan samanhintaiseksi tankata 98:ia. Nykyään sentään 95:llä jotain säästääkin, olettaen, ettei joudu korjauttamaan autoaan sen takia.
Itse kyllä nykyään kiltisti tankkaan 95:ttä, ellei sitten hintaero ole alle 5c/litra.
- HuijausPower
Se on ihan tavallista ST1:n 98:ia.
- Ysiviis
Huuhaata, kaikki soossit tulee valtion jalostamon kautta.
- saahansitä
Tankkasin jotain Shellin V poweria en huomannut yhtikäs mitään eroa ja samat noeusrajoitukset oli kaikille eli mitä hyötyä
- Höpönassujen.oikeudet
Audikuskeja ne rajoitukset ei koske.
- PenttiHimari
Mun 315 Bemariin tuli heti 100Hv lisää, kun rupesin käyttämään Shellin V-poweria, ja liimatessani M merkin takaluukkuun. WROOOOOOMMMM!!!
- V402.0T
Shell V-Power oli ennen hyvä polttoaine, jonka kyllä huomasi ajossa hieman parempana moottorin kaasupolkimeen vastaamisena. Nykyään ei ole enää ST1 omistukseen siirtymisen takia V-Power, vaan on nykyään ihan tavallista ST1 98E5 polttoainetta. ST1 on vain jättänyt V-Power merkinnät paikoilleen huitajakseen hölmöiltä ihmisiltä rahat pois.
- ST1onvesibensaa
Voi teitä suomalaiset, kun SHELLiä ei ole Suomessa olemassakaan. Ainoastaan enää nimenä.
Se on bensiinparoni Anttosen vesibensaa, samaa paskaa kuin ST1. - Putinfani
Siksi tankkaan aina sovietunion gasoa, biiliini.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931702
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr2231397- 871321
Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!62985Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46911- 47908
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38898Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9854- 46832
IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35809