Jethron vene upposi

http://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4051914/Jethro Rostedtin uponnut vene nostettiin Hirvensalossa

Siis 350 tonnia tuollainen ruman näköinen vene joka ei ole käytännöllinen yhtään. Vauhtia tuossa voi olla mutta mihinkään muuhun tarkoitukseen sitä ei ole tehty. 350 tonnilla saa kyllä hienomman veneenkin jossa voi pitää bileitä vaikka. Kyllä jotkut sitten haaskaa rahansa turhuuksiin.
6409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vakuutuspetos koska jethro eroo vaimostaan ja jeti tarvii rahaa

Äänestä
  • Niin mullakin tuli mieleen tuo että muutettava rahaksi kun muutenhan se annettaisiin osituksessa jetille 350te arvoisena eikä se sillä mitään tee eikä sitä kukaan osta niin parempi kun on rahana erotialnteessa. Toivottavasti vakuutusyhtiö tutkii tarkkaan tuon "onnettomuuden".

    Äänestä

Ostat veneen 350 tonilla ja seuraavana päivänä veneen arvo pudonnut 270 tonniin. Niin ne menee kun ostaa jotain niin siitä ei saa enää samaa hintaa mitä itse on maksanut. Sen takia ei kannata ostaa tuollaisia veneitä kun siinä hävii paljon rahaa. Tuollaisen veneen pitäisi olla sitten ikuisesti omistuksessa. Oma veneeni makso 17 tonnia nyt se on enää korkeintaan 10 tonnin arvoinen.

Äänestä

Rahalla saa uusia veneitä. Tuon veneen peräpää oudon näköinen että ei ihme jos uppoo.

Äänestä

En millään saa noista moottoreista sadan tonnin arvoisia per moottori kun etsin netistä tietoa. Ei vene varmaan ole edes kun ehkä 120 tonnin arvoinen.

Äänestä

Kyllähän tuo uutinen väkisin pistää hymyilyttämään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Totuus- kirjoitti:

http://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4051914/Jethro Rostedtin uponnut vene nostettiin Hirvensalossa

Siis 350 tonnia tuollainen ruman näköinen vene joka ei ole käytännöllinen yhtään. Vauhtia tuossa voi olla mutta mihinkään muuhun tarkoitukseen sitä ei ole tehty. 350 tonnilla saa kyllä hienomman veneenkin jossa voi pitää bileitä vaikka. Kyllä jotkut sitten haaskaa rahansa turhuuksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu