https://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksiartikkelit/201808132201129372_rk.shtml
" Hän on sanonut, että jos kerron hänen pelaamisestaan jollekulle, hän ottaa esille häpeällisiä asioita minusta."
"Kun Essi on pyytänyt häneltä aiempia vuokrarahoja takaisin, poikaystävä on kuitenkin sanonut, että se on mennyttä elämää, eikä hänen tarvitse maksaa osuuttaan vuokrasta Essille jälkikäteen. Sekin tuntuu Essistä epäreilulta."
Miten tyhmä voi nainen olla? Elää narsistipaskan kanssa vuosia eikä älyä lähteä? sitten aikanaan kun Essikiin on veloissa korviaan myöten se varmaan lähtee ja etsii jonkun k&k miehen maksamaan jännäpoikaystävän kulut.
Essin huippupoikaystävä
34
392
Vastaukset 34
Vai niin k&k mies taas joutuu tuonkin maksamaan? Jännämiehen pelivelat...
On se julmaa tuo k&k-miehen elämä...elät kiltisti ja kunnollisesti ja sitten nurkan takaa hyökkää pettynyt Essi ja maksattaa edellisen rentun pelivelat tuosta vaan.
Miksi kukaan haluaa olla k&k-mies? Tuohan on kuten toi Essin parisuhde... järjetöntä!Niin se iloppupelissä aina menee, tyhmä täytyy olla sen joka ei tuota tajua. Sinäkin brutukseni aina niin tietäväisenä parisuhdeteoreetikkona esiinnyt mutta kaikki persuasiat on hukassa jai sun analyysit meneekin aina perseelleen kun et kykene mitään naisten tekemiä huonoja päätöksiä näkemään. Jos nyt vaikka tuota Essiä ajatellaan niin jos olisi yksikseen asunut, opiskellut ja hankkinut ammatin siinä olisi hyvä nainen jollekin sitten kun avioituu, nainen jolla olisi jo pieni pesämuna säästössä yhteistä kotia varten. Mutta nyt kun paska jännäpoikaystävä joka vetää essinkkin velkoihin siinä on nainen jolla on sadan tonnin velat ja jännämiehen huuhtoma perse siinä vaiheessa kun tyytyy K & K mieheen, paha on lähteä yhteistä tulevaisuutta rakentamaan kun edes asuntolainaa eivät saa Essin jännähistorian vuoksi.
Harmaaritari kirjoitti:
Niin se iloppupelissä aina menee, tyhmä täytyy olla sen joka ei tuota tajua. Sinäkin brutukseni aina niin tietäväisenä parisuhdeteoreetikkona esiinnyt mutta kaikki persuasiat on hukassa jai sun analyysit meneekin aina perseelleen kun et kykene mitään naisten tekemiä huonoja päätöksiä näkemään. Jos nyt vaikka tuota Essiä ajatellaan niin jos olisi yksikseen asunut, opiskellut ja hankkinut ammatin siinä olisi hyvä nainen jollekin sitten kun avioituu, nainen jolla olisi jo pieni pesämuna säästössä yhteistä kotia varten. Mutta nyt kun paska jännäpoikaystävä joka vetää essinkkin velkoihin siinä on nainen jolla on sadan tonnin velat ja jännämiehen huuhtoma perse siinä vaiheessa kun tyytyy K & K mieheen, paha on lähteä yhteistä tulevaisuutta rakentamaan kun edes asuntolainaa eivät saa Essin jännähistorian vuoksi.
No Essin oma elämä... vastuu sen on Essinkin otettava elämästään...
Ja eikös oikeasti k&k-mieskin voi ottaa itsestään vastuun ja asua vaikka ennemmin yksin, kuin koittaa väkisin maksaa Essin velkoja palkkioksi pillusta???
Ei tässä mitään syväanalyyseja tarvia. Maalaisjärkeä vaan.Dissident kirjoitti:
No Essin oma elämä... vastuu sen on Essinkin otettava elämästään...
Ja eikös oikeasti k&k-mieskin voi ottaa itsestään vastuun ja asua vaikka ennemmin yksin, kuin koittaa väkisin maksaa Essin velkoja palkkioksi pillusta???
Ei tässä mitään syväanalyyseja tarvia. Maalaisjärkeä vaan.Niin olisi otettava mutta kun ei joudu koskaan varmaan ottamaan. Antaa parhaat vuotensa paskalle jännämiehelle, tekee sille varmaan vielä lapsiakin ja sitten sen jälkeen eroaa ja sitten vasta alkaa K&K miehet kelpaamaan, joku niistä saa Essin ihanine jännämiesgeenilapsineen elätettäviksi aikanaan.
Myös K & K miehet kaipaavat lämpöä ja läheisyyttä, joku niistä kuitenkin sortuu Essin valhieden edessä ja alkaa elättäjäksi.Harmaaritari kirjoitti:
Niin olisi otettava mutta kun ei joudu koskaan varmaan ottamaan. Antaa parhaat vuotensa paskalle jännämiehelle, tekee sille varmaan vielä lapsiakin ja sitten sen jälkeen eroaa ja sitten vasta alkaa K&K miehet kelpaamaan, joku niistä saa Essin ihanine jännämiesgeenilapsineen elätettäviksi aikanaan.
Myös K & K miehet kaipaavat lämpöä ja läheisyyttä, joku niistä kuitenkin sortuu Essin valhieden edessä ja alkaa elättäjäksi.No tuotahan se elämä tuppaa äkkiä olemaan... tuokin tavallaan on sitä toksista maskuliinisuutta. Essi mieltyy mieheen syystä tai toisesta ja olettaa tämän hyväksi mieheksi.
Siksi ei pidä ottaa mitää rooleja, vaan on kaksi ihmistä, jotka kukin ottaa vastuun itse elämästään, eikä sälytä sitä toisen kannettavaksi.
Se rooliaika meni jo ja nyt päätetään itse elämä... vaikka se, että kenen kanssa sitä eletään parisuhteessa ja tehdään lapsia.
Kyllä sen k&k-miehenkin on mietittävä kenen völjyyn lähtee ja kenen ei.Dissident kirjoitti:
No tuotahan se elämä tuppaa äkkiä olemaan... tuokin tavallaan on sitä toksista maskuliinisuutta. Essi mieltyy mieheen syystä tai toisesta ja olettaa tämän hyväksi mieheksi.
Siksi ei pidä ottaa mitää rooleja, vaan on kaksi ihmistä, jotka kukin ottaa vastuun itse elämästään, eikä sälytä sitä toisen kannettavaksi.
Se rooliaika meni jo ja nyt päätetään itse elämä... vaikka se, että kenen kanssa sitä eletään parisuhteessa ja tehdään lapsia.
Kyllä sen k&k-miehenkin on mietittävä kenen völjyyn lähtee ja kenen ei.Lässyn lässyn, sano nyt vielä että ei ole keneltäkään k&k mieheltä pois ja että on ihan k&k miesten oma vika kun eivät saa kunnollisia naisia.
Harmaaritari kirjoitti:
Lässyn lässyn, sano nyt vielä että ei ole keneltäkään k&k mieheltä pois ja että on ihan k&k miesten oma vika kun eivät saa kunnollisia naisia.
Heh...
No naisen saaminenhan ei ole mikään itseisarvo kai? Eikös ihminen ansaitse toisen rakkauden?
Ja en analysoi ketään k&k-miestä tässä... niin se vaan minusta on. Puolin ja toisin... kyllähän k&k-miehenkin rakkaus pitää ansaita.Dissident kirjoitti:
Heh...
No naisen saaminenhan ei ole mikään itseisarvo kai? Eikös ihminen ansaitse toisen rakkauden?
Ja en analysoi ketään k&k-miestä tässä... niin se vaan minusta on. Puolin ja toisin... kyllähän k&k-miehenkin rakkaus pitää ansaita.Jokainen ansaitsisi saada rakkautta. Kun kiltti & kunnollinen mies saa sitä valheellisena vasta sadan ulkkis & jännämiehen jälkeen kaikkine matkan varrella kertyneine taakkoineen ei oikeudenmukaisuus toteudu.
Harmaaritari kirjoitti:
Jokainen ansaitsisi saada rakkautta. Kun kiltti & kunnollinen mies saa sitä valheellisena vasta sadan ulkkis & jännämiehen jälkeen kaikkine matkan varrella kertyneine taakkoineen ei oikeudenmukaisuus toteudu.
Äääh... jankajanka sun kanssas!
Kyllä täällä löytyy maailmassa niin paljon erilaisia naisia, että ei toinna pahoittaa herkkää k&k-miehen mieltä yhdestä Essistä. Kamoon Harmis!Dissident kirjoitti:
Äääh... jankajanka sun kanssas!
Kyllä täällä löytyy maailmassa niin paljon erilaisia naisia, että ei toinna pahoittaa herkkää k&k-miehen mieltä yhdestä Essistä. Kamoon Harmis!Yhdestä essistä???? Etkä tosiaankaan tajua ua että meillä on tässä maassa noita essejä miljoona varmaan ja kun muutenkiin miehiä on paljon enemmän miestuonnin ansiosta (mikä sekään ei sun mielestä varmaan ole keneltäkään pois mitä nyt kaikki rahat valtiolta menee) niin mitäpä luulet montako kunnollista naista on parille miljoonalle k & k miehelle jaettavaksi? no siinä voidaan kyllä melkein puhua yksittäistapauksesta.
Harmaaritari kirjoitti:
Yhdestä essistä???? Etkä tosiaankaan tajua ua että meillä on tässä maassa noita essejä miljoona varmaan ja kun muutenkiin miehiä on paljon enemmän miestuonnin ansiosta (mikä sekään ei sun mielestä varmaan ole keneltäkään pois mitä nyt kaikki rahat valtiolta menee) niin mitäpä luulet montako kunnollista naista on parille miljoonalle k & k miehelle jaettavaksi? no siinä voidaan kyllä melkein puhua yksittäistapauksesta.
Miljoona Essin kaltaista ja kaksi miljoonaa k&k-miestä... No huhhuh... No ompas meillä sitten iso ja ankea ongelma....
- Totuus-
HEheh, essi löysi rahamiehen eli top 10 miehen komeakin vielä joten essi luuli että komea mie son hyvä kumppani koska naiset aina niin luulee että komea rikas mies on hyvä kumppani. Tyhmiä on naiset, ei kelpaa kunnollinen ätmi joka maksaa aina vuokran.
- Totuus-
Essi menettää itse joka kuukausi satoja euroa elättämällä luuseri jännämiestä ja silti miettii tekeekö lapsia jännämieshen kanssa
- jokainen.tyylillään
Oma valinta. Voisin tehdä itsekin niin mutta tulot on pienet. Miehen voisin ottaa maksamaan menojani. Yleensähän miehet niin tekevät.
Esimerkin mies on parisuhdehuora.
- jokainen.tyylillään
Miksi pitäisi lähteä jos ei halua lähteä? Käykö kateeksi?
- kosmistaulostetta
Essillä on juuri sellainen paska, jonka Essi ansaitsee, koska ei ketään täällä pakkonaiteta. Essi tietysti sanoisi tähän, ettei paskoja ole olemassakaan. Mutta kyllä vain on, ja Essi on paskan morsian. Ehkä Essi ja paska ovat sielunkumppaneita, eräänlaista kosmista ulostetta kumpainenkin.
- jokainen.tyylillään
Kyllä Essi tietää millainen tämä ”paska” on. Ei varmaankaan kaipaa sääliäsi. On tehnyt itse valinnat elämässään. Niinkuin moni mieskin joka itkee sitten kovaa kohtaloaan jonkun naisen takia.
- hohhoijaa
Aloittaja kysyi: "Kuinka tyhmä voi nainen olla...?"
Hän voisi saman tien esittää kysymyksen: "Kuinka tyhmä voi k&k-mies olla, kun suostuu makselemaan naisensa ex-poikaystävän pelivelkoja?"
Kuten Dissekin tuolla jo mainitsi, voisivat ne k&k-miehetkin opetella ottamaan vastuuta omasta elämästään, ja elää järkevästi. Silkkaa typeryyttähän tuollainen toisten ihmisten pelivelkojen makseleminen on.Käytännössä se menee vaan niin että "tyhmä" K & K mies joutuu johonkin tuommoiseen Essiin tyytymään ja siinä ne velat tulee mukana, Essi on "koko paketti" jännämieshistorioineen, Onhan myös jännämiehen mummo ja molempien vanhemmat jo myös joutuneet osallistumaan jännämiehen velkojen ja niistä aiheutuneiden oingelmien kustannuksiin, tottakai aikanaan K & K mies saa suurimman osan kustannettavakseen jos ei ihan suoraan niin epäsuorasti kuitenkin.
- Käytännössäjuu
Harmaaritari kirjoitti:
Käytännössä se menee vaan niin että "tyhmä" K & K mies joutuu johonkin tuommoiseen Essiin tyytymään ja siinä ne velat tulee mukana, Essi on "koko paketti" jännämieshistorioineen, Onhan myös jännämiehen mummo ja molempien vanhemmat jo myös joutuneet osallistumaan jännämiehen velkojen ja niistä aiheutuneiden oingelmien kustannuksiin, tottakai aikanaan K & K mies saa suurimman osan kustannettavakseen jos ei ihan suoraan niin epäsuorasti kuitenkin.
Miehet tykkää jännänaisista ja haluavat sellaisen.
- hohhoijaa
Harmaaritari kirjoitti:
Käytännössä se menee vaan niin että "tyhmä" K & K mies joutuu johonkin tuommoiseen Essiin tyytymään ja siinä ne velat tulee mukana, Essi on "koko paketti" jännämieshistorioineen, Onhan myös jännämiehen mummo ja molempien vanhemmat jo myös joutuneet osallistumaan jännämiehen velkojen ja niistä aiheutuneiden oingelmien kustannuksiin, tottakai aikanaan K & K mies saa suurimman osan kustannettavakseen jos ei ihan suoraan niin epäsuorasti kuitenkin.
Oma vika, mitäs läks!
Kyllä teidän k&k-miesten ihan oikeasti pitää ruveta ottamaan vastuuta ja tekemään järkeviä valintoja. Se vastuu teidän elämästänne ei kuulu kenellekään Essille, vaan ihan teille itsellenne. Näin se kuule vain menee, turha marista muuta, ja vaatia Essejä sitä vatuuta teistä ottamaan. - resurssipula
hohhoijaa kirjoitti:
Oma vika, mitäs läks!
Kyllä teidän k&k-miesten ihan oikeasti pitää ruveta ottamaan vastuuta ja tekemään järkeviä valintoja. Se vastuu teidän elämästänne ei kuulu kenellekään Essille, vaan ihan teille itsellenne. Näin se kuule vain menee, turha marista muuta, ja vaatia Essejä sitä vatuuta teistä ottamaan.Minä jotain paskan jätöstä huolisi. Kohtuja vaan on rajattu määrä, miksi niistä on resurssi on pula toisin kuin paskojen siittiöistä.
"että se on mennyttä elämää, eikä hänen tarvitse.. jälkikäteen."
.. Makustellaas Tätä Juttua Hetki.. ;P
.. On Meinaa Aikast "normaali" ToimintaTapa/Malli Monille Tämäkin.. Siis sellainen, että esim. toisen AvunAnnot jne. "unohtuu"/"unohdetaan" ihan Täysin.. Joku on Voinut esim. Auttaa toista vaikka kuinka monta kertaa aiemmin, mutta moni Nollaa ne Aikast Nopeasti Mielestään ihan Vastaavalla Tavalla.. ;P
.. Mut Joo.. Sellaista(kin) se Meno Monesti on NarsuMarsuLandian Marsustelijoilla.. ;DNiinpä, ja se joka niistä menneistä mainitsee on ikävä ja inhoittava ihminen kun on niin pikkumainen että edes kehtaa ottaa puheeksi. Tuossa on nyt varmaan jonkinlaiset Essin oppivuodet menossa kun näkee miten jännäpoikkis kääntää kaiken oikeastaan Essin syyksi.
- 43-Sinkkumies
Tunnen yhden naisen jolla oli samanlainen mies joka ryyppäsi ja tuhlasi ensin omat rahat ja sitten sen naisen rahat. Naisella oli asiat hyvin oli rahaa ja hieno kämppä ja ei velkaa. No sen miehen tavattuaan naiselle tuli ulosottoon 30 tonnia velkaa, menetti autonsa ja lähes kaiken. Pienipalkkainen työ ja makselee niitä velkoja vielä varmaa 10 vuotta. Yritin auttaa naista mutta se ei eronnut miehestä millään kun vasta tämän vuoden alussa mutta se oli jo myähäistä. Paljon on varmaan sellaisia naisia jotka on miehen armoilla.
- IhanOk
Ei ne hommat aina niin mene. Olin pitkään tuollaisen naisen kanssa, enkä maksanut senttiäkään. Ihan järkyttävän hyvä pano. Huh, ajatuskin sekoittaa mielen. Mutta etsin jotain mihin hän ei kyennyt, en silti mollaa, on tehnyt parisataa miestä tyytyväiseksi.
Kyllä minä eroaisin.
- Kaisanoasaa
Nainen valitsee aina jännämiehen.
- niinhän-me
Tietenkin. Miksi tyytyä nössöön. Myös kaikki äidit on valinneet jännän. Sinäkin jännän kakara.
- Raha-on-kemia
Sairasta pelata 20 tonnia.
- xczvxcvzxcvzxcvzcvx
Niin joku "kiltti" mieshän ei tietenkään voi jäädä koukkuun johonkin peleihin ja sitten itkeä rahaa mummoltaan.
- mitäeroa
Sitten on vätys, ja vätykset ovat oikeastaan paskoja siinämissä pahis paskatkin. Eroa on ehkä paskan koostumuksessa ja kiinteydessä.
- 01234543210
mitäeroa kirjoitti:
Sitten on vätys, ja vätykset ovat oikeastaan paskoja siinämissä pahis paskatkin. Eroa on ehkä paskan koostumuksessa ja kiinteydessä.
Olipas sivistyneesti sanottu.
- nomutta
mitäeroa kirjoitti:
Sitten on vätys, ja vätykset ovat oikeastaan paskoja siinämissä pahis paskatkin. Eroa on ehkä paskan koostumuksessa ja kiinteydessä.
Mutta juuri niitä vätyksiähän harmis ja muut vastaavat täällä "kiltiksi ja kunnolliseksi" kutsuvat.
Sitäpaitsi, niistä vätyksistähän tämän palstan käyttäjämiespopulaatio pääosin koostu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a490979- 57628
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160583- 51555
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä166548Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.233530Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.73489Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20466Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta93451Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187440
