perjantai-iltapäivällä, valitettavasti meikäläisellä ei ollut puhelinta mukana. Palasin kotiin tunnin kuluttua soitosta, siis neljän jälkeen... tsekkasin tulleen puhelinnumeron netistä ja siitä tiesin kuka ja mistä soitti.
No, kello siis yli neljän, joten turha soitella enää perjantaina. Mutta kun olen kuitenkin kiinnostunut töitä saamaan, niin päätin soittaa maanantai-aamulla takaisin.
Niin kuin teinkin... mutta katsos vaan, kun tämä nainen, joka soitti, niin ei mukamas muista mistä työtehtävistä on edes soittanut. On mukamas niin paljon soitellut rekrypuheluita, ettei nyt pysty ollenkaan muistamaan edes mistä tehtävästä oli kyse.
Minun mielestäni aika tökeröä... eikä uskottavaa, että olisi just perjantaina klo 15 - jolloin todennäköisesti hänen oma työaikanasakin on jo miltei loppu - soitellut helvatisti puheluita ihan niin kuin solkenaan tehtävästä ja toisestakin. Kyse ei ole pääkaupunkiseudusta, vaan Suomen perslävestä.
No, mitäs minä, antaa olla sitten, mutta kiitos nyt kun soititte. Valitettavasti puhelin ei ollut mukana, ja ette sitten ennen klo kolmea ennättäneet soitella teiltäkään päin. Heippa! Siis... "yhtään en pysty nyt muistamaan mistä tehtävästä olis kyse...." Tämä paikka oli mol.fi:ssä eikä heillä muita paikkoja siellä ole ollut tässä viime aikoina mitään muita.
Yrityksestä soitettiin
semmonen_nyt
1
225
Vastaukset 1
- Älävälitä
On niim paljon yrityksiä nykyään, jossa on ihan sama siellä istuu. Asia, mikä sinulle on tärkeä on heille yhdentekevä. No, maine kiirii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571480Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291170Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216869- 65791
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus62710- 46675
- 52670
- 76576
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568