Käykää yökerhossa!

viinamies

Käykää yökerhossa juomassa ja bailaamassa jos haluatte löytää kumppanin. Sieltä ne suhteet alkavat.

Jos elää harhamaailmoissa joissa kumppani löydetään jostain muualta, jää yksin.

16

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Likinäkörillitäti

      Yökerhoissa ei löydy RIITTÄVÄN TASOKASTA seuraa minulle, erittäin likinäköiselle silmälasipäiselle älykkäälle sivistyneelle ihmiselle.

      • kysynkunkyselen

        Jos olet niin tasokas niin kadehtiiko moni sinua?


    • EXBilehile

      Mieluummin sitten yksin kuin jonkun dokaavan bilettäjän kanssa, yksin voi lapsenkin hankkia niin ei tarvitse kahta hoitaa ( lasta ja aikuista lasta).

      • kunnes.alkaa.menovaihe

        Heh. Juokust on juostu, kello tikittää tyhatta ja sataa ja nyt olisi aisurin vuoro.


    • Ei kiitos tv: absolutisti😂 kerta baari reissu riitti.
      Enkä halua baarista satunnaista äijää vierelle.
      Menkööt ne jotka haluaa 😊
      Yksinkertaisesti jään mieluummin yksin

    • eivätolesenarvoisia

      Ei siellä ole kuin ilotyttöjä, jotka rakastaa murhaajaperverssi Madseneja. Röyhkeän sielunkumppani on raukkamainen, ja siksi kaikilla röyhkeillä roistoilla, murhamiehillä ja raiskaajilla on niin vaimot kuin tyttöystävät.

    • Ääää, tässä enää mitään kerholaisia olla. Ei päivä eikä yö!!!

    • Et sinä ketään naruta

    • missäjytääparhaiten

      Eiku baila baila sitten..

    • BaaritOnRiskiii

      On varmaan hienoa tutustua yökerhossa käytännössä "skitsofreenikkoon"; Humalassa puheet ja teot on jotain muuta kuin sitten seuraavana päivänä selvinpäin. Nuorena tuo maailma voi vielä toimia kun ollaan sinisilmäisempiä ja mukautuvampia kun ei vain osata niin helposti kiinnittää kokemuksen myötä eri asioihin huomiota, mutta keski-ikäisenä ei enään toimi. Iso riski että myös valehdellaan sujuvasti asioita että saadaan toinen hurmattua esim. ollaan vapaita vaikka puoliso on vain jossain matkalla sinä viikonloppuna.

      En sano etteikö hyvä parisuhde voisi baaristakin löytyä, mutta aamulla voi olla toinen ääni kellossa kummalla tahansa. Uskon itse enemmän pidempään arkiseen tutustumiseen.... selvinpäin, sillä sitähän se yhteinen arki tulee olemaan eikä vain "yhtä juhlaa".

      • viinamies

        Kun elää tuollaisissa valheellisissa haavemaailmoissa joissa mukamas kumppaneita voisi tavata muualla kuin kännissä yökerhossa, jää lopulta yksin.


    • Jsdddlakkamies

      Baarista metskaa kunno hutsku jolla haarat auki lähes heti ja mahleet valuu lahkeist sitte kunno pyörähdykset tanssilattial ja ne limaset lakka läpät perään.

    • naisihminen

      Tinderistä voi bongaa ensin jonkun ja sitten sopia treffit yökerhoon. Siten kaikkein helpointa. Näin tekisin jos olisin sinkku. Yökerhossa luontevinta tavata, katsoa miten sujuu yhdessä. En tosin tiedä tarkkaan miten tinder toimii, mutta anyway.

      • viinamies

        Tinder ja yökerho on ihan mahdollinen yhtälö.


    • rumasinkku

      Olen liian ruma enkä pääse yökerhoon.

    • Rahat vaan menee ja seuraavana päivänä sängyn pohjalla.. Ei mitään järkee. Mielummin tapaan ihmisiä selvistäpäin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      403
      4849
    2. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      475
      2991
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      129
      2591
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      193
      2532
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      230
      2529
    6. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      60
      1615
    7. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      588
      1520
    8. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      470
      1345
    9. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      14
      1313
    10. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      42
      1060
    Aihe