pitkä suhde mennyt oudoksi

roussi

ollaan eletty miehen kaa 21-vuotta ja lapsikin on jo 17vuotias.aika menee arjen pyörittämiseen ja kun kerrankin oisi miehen kaa aikaa vaikka" siihenkin"niin tämä vaan kaljottelee ja menee lauantaisin meidän ulkovarastolle istumaan ja puhelimellaan kuunteleen muka musaa,ettei oo häiriöksi.sit kömpii aamulla 5.00 vasta takaisin sohvalle nukkumaan.kaljan hajua en siedä.vaikka ei olisi minuun koskenut moneen viikkoonkaan niin aina sama juttu.sit jos herralla on 2-vapaata niin juo taas seuraavan illankin,vaikka tietää että en tykkää aina kun se ottaa.eli tuntuu että hirveän välinpitämätön,ainakin seksin suhteen.ei sitä näytä haittaavan yhtään sanoi kerran että hän ei ole mistään riippuvainen.minun mielestä normaaliin suhteeseen kuuluu rakastelu.ja 2-3 kertaa viikossa,mut en saa.en tiedä itseänikään,milloin tässä edes innostun kokoasiasta,sit joskus kun sitä on niin se on kerran ja sit miestä ei enää innosta taas viikkoihin.outo tapaus.oudoksi mennyt suhde,tai outo mies,kun ei haluja tuon vertaa.mitä mieltä olette?

4

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 56132

      Elämä antaa juuri sitä minkä hyväksyt. Mies juo sille et tule mahtamaan mitään. Mutta sille voit että katsotko sitä. Sinun on aika tehdä päätös katseletko tuota elämää vai aloitatko uuden elämän ilman juoppoa miestä. Minusta ongelma on siinä että sinä et ole päättänyt miten sinä annat ihmisten sinua kohtelevan. On varmaan aika pysähtyä ja miettiä millainen sinun loppuelämä on ja kenen kanssa.

    • minkäsillevoi

      Meillä vähän sama ollut jo vuosia, tosin muija se joka kieltäytyy kaikesta yhteisestä, muija on somen orja, se kelpaa niin seksin kuin yhteisenkin ajan paikkaajaksi. Kun SE hetki olisi heti löytyy muuta vaikka keksimällä ettei tarvii vaivautua. Meilläkin kuului seksi ihan normaalisti arkeen, istuskeltiin vierekkäin telkkua katellen, käytiin ulkona jne. ja oltiin tyytyväisiä elämään. Näitä hankalia ihmisiä löytyy molemmista sukupuolista kun suhde etenee, ikävä kyllä, mullakin sellainen nainen. Yksin ei voi muutosta tehdä, molemmat tarvitaan ja muija ei ole halunnut muutosta vaikka tietää ongelman.

    • Panomies007

      Olen sitä mieltä että hankit panomies.

    • tasapatazza

      keskustelu -> tulos -> päätös -> toteutus.

      Jos jää empimään johonkin kohtaan niin peilin eteen ja kysymys mitä itse haluaa.

      Itsestäni olisi jo outoa olla ihmisen kanssa jota kuvailisin muille oudoksi...Silloin on usein menty laput silmillä kauan aikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      246
      3439
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      132
      2509
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      15
      1995
    4. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      225
      1862
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      343
      1797
    6. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1418
    7. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1384
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1130
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      102
      1098
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      65
      1093
    Aihe