ME RILLIPÄÄT ÄLYKKÄITÄ

Jokainen tietää, että me erittäin likinäköiset voimakaslinssi-silmälasipäiset olemme älykkäitä. Ja suosittuja. Jos joku väittää vastaan, niin ne vastaväitteet voidaan jättää omaan arvoonsa.
21379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Mitenkäs se älykyys ilmenee !

Äänestä
  • Vaikea kysymys...

    Äänestä

  • Ilmeneekö se älykkyys mitenkään? Onko omakehu älykkyyttä?

    Äänestä

Mainio aloitus👍

Äänestä
  • Yes, huomattavasti mainiompi kuin useimmat tämän sinkut-palstan tylsistä yhdentekevistä jutuista.

    Äänestä

  • Olen kans ihmetelly niitä tylsiä juttuja. Niiden"suosio" perustunee siihen, että sama tyyppi kysyy ja vastaa itse itselleen...

    Äänestä

  • Juuri_niin kirjoitti:

    Yes, huomattavasti mainiompi kuin useimmat tämän sinkut-palstan tylsistä yhdentekevistä jutuista.

    Jos saman avauksen olisi tehnyt mies olisit pitänyt sitä hölmönä avauksen.

    Äänestä

Itsestään selvä asia. Jokainen tietää likinäkö-rillipäisten korkeatasoisen älykkyyden. Tosin minulla ei ole hurjan voimakkaat miinuslinssi-rillit, koska linssivoimakkuudet minulla vain noin -6,50. Älykäs olen.

Äänestä
  • Oo tyytyväinen kun pärjäät rillipäisyydestäsi huolimatta.

    Äänestä

Rillipäät on oksettavia! Täydellisellä miehellä ei ole rillejä vaan tatskoja.

Äänestä
  • Täydellisellä naisella taas on voimakkaat miinuslinssirillit, mutta ei tatskoja. Vaikka kauan sitten nuorena tyylikkäänä rillipäänä jouduin Hämeenlinnaan, niin en ottanut tatskoja.

    Äänestä

  • Mikä paikka siel Hämeenlinnas on??

    Äänestä

  • emmäätiedä kirjoitti:

    Mikä paikka siel Hämeenlinnas on??

    Mietipä sitä...

    Äänestä

  • En mieti, kun on muutakin tekemistä kuin tällä palstalla pyöriskely.

    Äänestä

Juu, - linssien maailmaa pienentävä vaikutus varmaan vaikuttaa myös käyttäytymiseen, eli aletaan huomioimaan paremmin yksityiskohtia. Myös heikko näkö parantanee muistia, koska asiat tarvitsee muistaa, koska niitä ei näe. Mitä suurempi "kolo" näkyy kasvoissa linssinvääristymänä, sitä älykkäämpi. ;-)

Äänestä

Mulla on kummassakin silmässä -7,50 ja tyhmä olen kuin kumisaapas.

Äänestä

Joo joo. Tunneälykkyyttä varsinkin löytyy varmaan läkähdyksiin saakka.. sosiaalista älykkyyttä kans varmasti roppakaupalla..

Äänestä
  • No... ehkä...

    Äänestä

Voihan se hiukka vaikuttaa epäsuorasti älyymiseen, jos on lasit näkee lukea ja jos ei ehkä näe.

Oppimisessa lukemisella on osansa.

Äänestä

Kallon kasvu ja sen kasvuhäiriöt voivat myös vaikuttaa silmien/ silmämunien muotoon. Kasvaisiko älykkyys sitten tuon seurauksena ?

Äänestä

Silloin kauan sitten, kun jouduin lusimaan, niin siellä Hämeenlinnassa oli heikkotasoisia, jotka ihmettelivät, kun minä erittäin likinäköinen jouduin kokoaikaisesti pitämään voimakkaita lasejani. Ne ihmettelijät eivät olleet yhtä sivistyneitä kuin minä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Likinäkörillitäti kirjoitti:

Jokainen tietää, että me erittäin likinäköiset voimakaslinssi-silmälasipäiset olemme älykkäitä. Ja suosittuja. Jos joku väittää vastaan, niin ne vastaväitteet voidaan jättää omaan arvoonsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu