facessa. Ja puhelimessa ollessaan kuulin kun kertoi minusta niin keskustelukaveri(mies) nauroi, että montako morsianta sillä (mieskaverillani) nyt on. Päättelin, että en olekaan ainoa, vaikka mies on sanonut rakastavansa ja joka päivä rakkaaksi sanoo, ja aamua iltaa ja päivällä laittaa watsapp-viestejä työstään, mutta enää ei tykkää mun kuvista tai julkaisuista facessa.
Seksi sille kelpaa, se ei ole kuitenkaan ehdottelemassa tapaamisia, minä olen aina aloitteentekijä. Rakkauden tunnustuksessa mies oli aloitteentekijä, liekö ollut humalassa, viestin laittoi.
Ai niin, ollaan tunnettu 3 kk ja tapailtu toista kuukautta. Mikä muu kuin joku toinen nainen voi olla syynä, ettei halua parisuhdetta julki? niin ja juuri tällä viikolla kuulemma kaverilleni kuulemma tuli kylään lomalle miesvieras läntisestä naapurist, lapsuuskaveri, jota vierasta en voi tavata, mieskaverini ei ole kutsunut minua kylään luokseen tapaamaan kaveriaan,mieskaverini asuu aika lähellä minua. Olen tavannut kyllä pari sisartaan ja yhden tenavistaan, kuulemma kertonut minusta äidilleenkin. Jotain on tekeillä. Vai onko?
Mieskaveri Ei halua julkaista parisuhdestatusta
15
749
Vastaukset 15
- ToinenSamanlainen_
Seurustellaankohan me saman miehen kanssa... Ihan sama juttu mulla, tosin sillä erotuksella, että minusta ei ole kerrottu kellekään kaverille tai sukulaiselle. Ja joku nainen ainakin viestittlee hänelle ahkerasti, jotta ainoa en minä todellakaan ole.
- Suspicious_mind
Pohjois-pohjanmaalla tämä
- Ppq
Hmm. Mikä isompi kaupunki on lähin?
- Yksvaanmonista
Onko joku nivala? Pyörittää useita ja on lapsia.
- Totuushelpottaa
Eikö tommosta asiaa voi kysyä suoraan? Tieto helpottaa vaikka voi tuntua ikävältä.
Toki siinä voi käydä hyvinkin, niin kuin mulle kun kysyin toisesta, että mut jätettiin heti ja haukuttiin vainoharhaiseksi sekopääksi. Oikeassa olin kumminkin asian suhteen. Mutta tyytyväinen etten valehtelija petturin kanssa enempää aikaani haaskannut. Ihan liikaa kumminkin. Pelailkoot epävarmana pelejään ja leikkikööt monilla persoonillaan vedätysleikkejään.
Toiselle pitää vain sanoa ja luvata sen verran vähän minkä pystyy pitämään. - EpäterveKIlpailija
Eikö valinta ole teidän ? Henkiseti aikuinen tekee päätökset itse havaittuaan epärehellisesti toisen toimivan . Te mahdollistatte vedätyksen suostumalla jatkamaan .
- Äläunohdainkivääriä
Kyllä, valnta on.meidän, mutta pelkkä epäily ja intuitio asioiden tilasta ei riittävä syy päättämään suhteen orasta.
- Suspicious_mind
Parisuhteen status-pyyntö on pend i ng-tilassa, mies ei ole siihen reagoinut. Eilen kävi näyttämässä miesvierasta minulle mun.pihassa, 3 minuutin tapaaminen, kun kärtin vastausta, miksei voitu tavata kun vieras on kotonaan. Hänen luo minulla ei ole asiaa ???? Mitä ihmeen.kummaa?
Tänä vk o nloppuna en istu kotons odottamassa viestejä, lähden kulkemaan ja yöelämään. - gherouhhwoo
Ihmetyttää koko tuo homma että jotain facebookeja ym pitää käyttää ja rääpiä omia asioitaan julkisiksi ja ihan vapaaehtoisesti. Olisi asia erikseen jos vaikka poliisi pitäisi kirjaa ihmisistä, mutta että ihmiset itse haluavat asettaa itselleen kaulapannan, ja kulkea virtuaalisessa kaulapannassa jossa muu maailma pääsee seurailemaan ja arvostelemaan toisten ihmisten olemista ja elämistä, ja vielä siten että seurattava ei itse edes tiedä kuka tai ketkä asioitasi kyttäävät.
Itselläni ei edes ole facebookia, eikä tule. Itselleni on kunnia-asia, että en juurikaan löydy somesta tai mistään, eikä minusta tietoni kuulu muille kuin viranomaisille ja niillekin lain määräämissä puitteissa (kuten henkilöllisyys, väestörekisterit jne.)
Jos jakaisin tietojani, kuviani ja asioitani, olisin sitä mieltä, että jokaisesta postauksesta pitää sitten servereiden ylläpitäjien maksaa minulle rahallista korvausta.
Ilmaiseksi en alkaisi omaa elämääni "myymään" mihinkään someen. - Ollakkovaieiolla
Sama täällä...Kummallisia nyky päivän miehet.Tän kans tutustuttu 5 kuukautta sitten tapailtu nyt säännöllisesti n.4 kk.Tutustuttanut lapsiin ja äitiin mutta ei kavereihin. Eikä puhettakaan että miteenkään ilmoittais suhteesta mitenkään esim.facebookissa. Tehdään kyllä yhdessä pidempiä reissujakin ja kuljetaan yhdessä yleisillä paikoilla mutta seurustelu suhdetta ei myönnä.Edellinen yritys toisen kans oli n.Puol vuotta eikä kertaakaan kutsunut kotiinsa saatikka esitelyt kenellekkään.Heräsi epäilys varatusta miehestä jota ei kyllä myöntänyt olevansa mutta epäilys oli liian suuri ja suhde katkesi.
- yksityisyystaattu
Miksi se pitäis julkistaa se parisuhdestatus, minäkin pidin hiljaisuutta kun seurustelin, en kertonut kun parhaalle kaverille että tapailen yhtä naista.
- tykkäänrauhasta
Mikä ihmeen tarkoitus on levitellä kaikkea yksityisyyteen viittaavaa jossakin naamakirjassa, mä olen useasti kieltänyt muijaa laittamasta meidän lomakuvia tai mun naamaani jonnekin näytille.
- etkötajuu
Ei halua sitoutua.
- Suspicious_mind
Voipi olla, vaikka s24:ssä haki elämänkumppania, sanoo minua rakastavansa, mutta mitäpä ei mies tekisi taatakseen säännöllisen panon, paitsi sitoudu.
- Suspicious_mind
Ah, mieskaverin miesfrendi on yhä kyläilemässä, minä en ole koko aikana ollut tervetullut mieskaverini taloon.
Se frendi on siellä melkein 2 viikkoa ja meidän suhdetyngän pitäisi jaksaa, rakastuneen naisen pitäisi jaksaa olla sivussa ja laiminlyöty. En tiedä mitä ajatella.
Onko siellä Brokeback mountain?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741650- 201124
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as311062Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu132865Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189806- 64684
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo191607On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79588- 48528
- 69510
- 55507
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32498- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28422- 40417
- 33413
- 16399
- 82398
- 37396