Au pair Italian Toscanaan!!

AnnaIT

Ciao! Etsimme suomalaista au pairia Italian Toscanaan 50 km Firenze sta. Au pairin työn kuva olisi lähinnä olla lapsien kanssa pieniä kotitöitä. Lapset poika 7v ja tyttö 3v. Perheellä ravintola joka pitää vanhemmat kiireisinä kun muut vapaalla. Joten "työ" painoituu viikonloppuihin, koulujen ylimääräisiin vapaa päiviin ja koulujen loma aikoihin. Viikolla paljon vapaata. Toivoisimme sinun olevan lapsia rakastava ja heidän kanssa puuhastelusta pitävä iloinen, positiivisen luonteen omaava. Lisäksi sinulla on kykyä pitää "langat" käsissä jos Italialainen temperamentti tulee esille. Omaat myös erittäin joustavan luonteen, perheemme viikot ovat erilaisia.
Aloitus marraskuussa sopimuksen mukaan ainakin elokuunhun 2019.
Jos kiinnostuit kerron mielelläni lisää perheestämme ja toimen kuvasta.
Lähetä sähköpostia [email protected]

1

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AijaA

      Ciao! Olette varmaankin löytäneet henkilön au pairiksi mutta jos ystäväpiirissä on tuttuja jotka haluaisivat luokseen kokeneemman "mamman" niin olen kiinnostunut elämään hetken kauniissa Toscaanassa esim. osallistumalla lastenhoitoon, kodinhoitoon, taloudenhoitoon ja jopa yeitystoimintaan. Vapaa-aikani käyttäisin ihmisiin tutustumiseen sekä italian kielen harjoitteluun. Vastaustanne odottaen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      30
      2602
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1272
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      333
      1012
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      912
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      864
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      839
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      754
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      730
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      726
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      656
    Aihe