Mikä firma hakee kiviautokuskeja kevitsaan vuokrafirman kautta? Vuokrafirmaki vaikuttaa tosi hienolta kun ei ole edes toimivia nettisivuja vaikka linkki löytyy.
Onko työkierto millainen ja minkä mittaiset vuorot? Mikähän mahtaa olla syynä että pitää käyttää vuokratyövoimaa? Haiskahtaa kyllä jopa näin 300km päähän mistä tätä viestiä kirjotan....
Ps. Ei sitten mitään anal-lube juttuja tähän vaan asiasta tietävät voi kertoa että mitä v*ttua
kiviautokuskeja kevitsaan
40
2001
Vastaukset
- Mies.miehelle
Vuokrafirma tarjoaa ilmaiset anal-lube rasvat kevitsan lemmenhetkiin 😍😍💩🤤
- kakkasinko
riipissä löysätään housuun eikä pyyhitä
- kivisydän666
Kiitos asiallisista vastauksista! :)
- RiipissäravistelemHousut
met kuitenki riipissä ravistelemme housut sitte ko net kuivuu.
enimmät pois, niin soppii uutta.
eikä varmaan pyhitä.
siisteys on tärkiää riipissä. - jooioi
Joo eikä se vuokrafirma tunnu vastaavan hakemuksen laittaneellekkaan kohteliaasti edes ei kiitos, jos ei työntekijä kelpaa
- riipistä
Oletteko huomanneet, että poromiehet pieree aivan uskomattoman paljon, ja pierut TODELLA haisee! Ehkä paikalliset on tottuneet niihin, mutta turisti tai junantuoma kyllä ikävästi haistaa nämä poromiehet. Osasyynä voi olla se, että kalsareita ei vaihdeta kovinkaan usein, ja niin on pinttynyt melkoset jarruraidat..
- miepätiijän
Eioo Keevitsassa könttiä tiijossa, joten vuokraväkeä on otettava. Toista se on gouldenikaivoksillla, sinnen mennään hakemaan könttiä suoleen ja saahaan kohta jo uuvet kelkat.
- kskziwodbd
Aika sekopää meininkiä
- kulvion
Maansiirto Hartikainen hakee kiviautikuskeja.Järkevät on lähteneet raaheen jossa sentään maksetaan kunnon palkaa! Eikä tarvitse asua home kämpässä!
- pokikekä
Kysyjä on haistanut palanneen käryn aivan oikein! Hartikaiselta ja kaivosyhtiöltä on terävät kynät lähteneet!Palkat on huonot!
- 4eb6
kuin myös vainiolta.
- juhygttre
Vainiolta lähtee porukkaa harvasa päivä!Kyllä tänne typeryksiä tule . Ovista ja ikkunoista
- peskiak
Maahan muuttajia on tullut Vainiolle ja Hartikaiselle.NS halpa työvoimaa! Kysyjä ei suotta epäile!Harvat täällä hankkii!Paljon on 8.5-10euron ukkoa!Tulkaa ruotsiin täällä vielä hankkii!
- patenLisäTienat
hankin säästöä muutama sentin ko paskon aina kirjastoo ja vien paperit kotiin.
- noumani
Ei kannata tulla
- könttiätakapuoleen
Niitä kuskeja on nähty tunkevan kivikönttejä hanuriinsa, ovat kuulleet jotta gouldenikaivoksilla tienaa ylimääräistä könttikaupalla ja yrittävät sitä kivenmurikoilla.
- Putkilossa
Miltä se gouldeniköntti näyttää? Kiveltä.
- m-ainari
Siinä on useita tyylejä, että miltä se näyttää. Todella kokeneet laittaa pringles sipsituubin täyteen gouldenia ja tuuppaa suoleen. Aloittelijat laittaa hippusia kondomiin, ja se sitten suoleen.
Kukin omalla tyylillä. Parhailla on mersut alla ja aina uusi kelkka!
- nuutfre
Kiviautokuskille korkeintaan 12euroo tunti,Tervetuloa
- pptprsjr
Huonosti palkattua hommaa en suosittele,
- saqweegte
Hartikaisella kalusto seisoo miehet lähteneet!HyväKorhonen! Kertoo paljon
- Mullikka666
Hartikaisella homma toimii, kalusto uutta, lähtöpalkat 19€ tunti lisät! Mukavat työkaverit. Suosittelen hartikaista!
- termulk
Ei pidä paikkaansa turha puhua paskaa! Kyllä porukka on äänestänyt jaloillaan?Töihin ei kannata tähän firmaan mennä!Keväällä haettiin noin 30 ukkoa nyt kahdeksaa!Vaihtuvuus on suurta!Raha se joka ratkasee.Maksu halukkuuta ei vielä ole
- patePolunVarsiKirjastoki
mulla toimii kyllä suoli kiitettävän lahjakkaasti.
paten polku on jo täynnä sitä ittiään.
samoin kirjasto ja muutkin yleiset paikat. mihin vain on hyvä paskantaa.
sinne mie jätän käyntikorttini ja se on varmaa. - Mullikka666
Mainitsen Hartikaisen erinomaisena työnantajana!
- Hartikainen
Onko Hartikainen jo mainittu?
- hxxzdee
Hartikainen on taas saanut uusia nenästä vedettäviä kuskeja.Kuukaus pari niin lähtevät pois!Mukava katsella kun kalusto seisoo
alkaisvat maksaan kunnon tuntipalkka lisät ja päiväraha johan ois tunkua! - bveery
Paljon oli orjan paikkoja auki Hartikaisella! Ei noilla palkoilla kukaan järkevä tule!Toinen ongelma on työmaapäällikkö kannattaa kiertää kaukaa!Joku pölvästi kehu 19ekun tunti palkalla kannattaa pysyä totuudessa!Tämä talo on kuuluisa huonoista palkoista
- kakkasinko
Hartikainen mainittu, erinomainen työnantaja! Aloitin eilen, hommat ei paljon rasita ja alkupalkka 23€ tunti lisät päivärahat tulospalkkio. Kalusto uudenkarheaa ja dumpperit kulkee 160km/h!
- MinäHartikainen
Oikea asenne työmiehellä. NÄIN SE PITÄÄ OLLAKIN.
Hartikainen.
- savet
Hyvät palkat Hartsalla, täytyy hakea sinne hommiin!! :)
- savet
Oletteko huomanneet, että poromiehet pieree aivan uskomattoman paljon, ja pierut TODELLA haisee! Ehkä paikalliset on tottuneet niihin, mutta turisti tai junantuoma kyllä ikävästi haistaa nämä poromiehet. Osasyynä voi olla se, että kalsareita ei vaihdeta kovinkaan usein, ja niin on pinttynyt melkoset jarruraidat.
- bukasiuty
Menkää vaan orjaks hartikaiselle.Tyhmemmällekin kyllä joskus lamppu syttyy.Se on myöhästä huomata kun joku on astunut.Toivottavasti kerkesit sipaseen pliukuu.Totuus vähän maksetaan ja fittuillaan....
- lubee
Hartikainen on paras!!!!!!! Anal-lubeeta ja homma luistaa!!!!!
- bvcxxz
Joka firmalla sama ongelma siis työvoiman saanti.Rahalla ratkaistava ongelma,Ei keskelle mitään kukaantule ilmaiseksi.Sodankylä jossa ei oo mitään edes naisia
- naisetlähtee
No ei kai ole! kun räkäpersut huutaa ja räyhää ja ajaa ne etelään.
- saqtryu
Paikalliset vetelukset vois koirarankkuri pyydystää ja!Tuoda ne hartikaiselle töihin! Aiempaa kokemusta ei tarvitse koulutamme kyllä!Soitto Korhoselle ja huomenna yrittään?
- PaskansinpaSinneTaas
Joo, mutta paskalla käynti kirjastoon kannattaa aina oli paperia tai ei.
Paperia ollessa kannattavuus on maksimoitu.
Nyt oli paperia....siis OLI.
Pate - kakkasinko
Oletteko huomanneet, että poromiehet pieree aivan uskomattoman paljon, ja pierut TODELLA haisee! Ehkä paikalliset on tottuneet niihin, mutta turisti tai junantuoma kyllä ikävästi haistaa nämä poromiehet. Osasyynä voi olla se, että kalsareita ei vaihdeta kovinkaan usein, ja niin on pinttynyt melkoset jarruraidat...
- Anonyymi
Hartsaki palannu tontille
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.778001Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m896053Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,835531Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675446Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134710Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1212452Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51329Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71324Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431154Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko521143