Ja eihän siitä mitään tullut kun terapeuttina oli kaunis, ulkonäöstään huolta pitävä nainen. Heti meni sukset ristiin kun aloin sopertamaan kuinka pinnallinen maailma on. Ilmeisesti tästä puhuminen on joillekin naisille (ja miksei miehillekin) tabu?
Onko meille ätmeille sopivia terapeutteja ollenkaan? Pitää varmaan seuraavan kerran mennä jollekin 65-vuotiaalle terapeutille joka ei paljoa ymmärrä nykymenosta, mutta jolla riittää ymmärrystä erilaisille ihmisille.
Onko meille ätmeille sopivia terapeutteja ollenkaan? Pitää varmaan seuraavan kerran mennä jollekin 65-vuotiaalle terapeutille joka ei paljoa ymmärrä nykymenosta, mutta jolla riittää ymmärrystä erilaisille ihmisille.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En ole käynyt koskaan terapiassa. Miksi pitäisi? Se on hukkaan heitettyä rahaa ja aikaa.
Mikäli ymmärsin oikein niin kävit naisterapeutin luona, joka silmämäärityksesi perusteella paljastui ytniksi. Et pystynyt ätmikohtauksessasi kertomaan hänelle (ytnille) miksi olet hänen tykö saapunut vaan aloit sopertamaan (kuten kirjoitit) ja nyt täällä kirjoitat kuinka rumä ätmi olet.
Varaa häneltä uusi aika ja kerro hänelle nämä sinun ruma ätmi juttusi.
"Et pystynyt ätmikohtauksessasi kertomaan hänelle (ytnille) miksi olet hänen tykö saapunut vaan"
Hei! Tottakai hän tiesi pääongelmani, eli sosiaalisten tilanteiden pelon. Närkästyi vain kun aloin valittamaan kuinka "pinnallinen maailma on", eli miten tärkeää ulkonäkö on nykypäivänä. Kai se oli hänelle joku herkkä kohta, koska hän itse vaikutti ulkonäöstään hyvin paljon huolehtivalta.
Ätmit tarvitsevat omat rumat terapeuttinsa että ne voi avautua siitä miten PINNALLISTA kaikki heidän mielestä onkaan...
Huomaatteko ironiaa, anyone??
Siinä terapiassa on varmaan se ihmiskontaktikin tärkeetä eikä vaan mitä sanoja sanotaan. Et sitku robotit hoitaa terapiankii ni mites sitte?
Miks ei se terapeutti vois vaikka ensiks ottaa suihin, ni sit vois ihan raukeenrentona puhua.