Miksi ne joista en tykkää, tykkää musta ja ne jois

krysanteemi

...ta tykkään, ei tykkää musta?

9

556

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosiasioita

      Sellaista se elämä on. Jokaisella on oikeus tuntea niin kuin haluaa ja se on vain hyväksyttävä.

    • gdfgdfgfdgfdg

      Ilmiselvään kysymykseen ilmiselvä vastaus:
      TASO.
      Kiinnostut niistä jotka ovat sinua tasokkaampia.
      Ja ne jotka kiinnostuvat sinusta, pidät heitä sinua heikompitasoisena.
      Itsellänikin tämä on niin täydellisen systemaattista että mikään muu kuin taso ei selitä asiaa.
      Sillä ei ole väliä vaikka keskustelu kulkisi toisen kanssa hyvin ja olisi vaikka miten paljon yhteistä jos pinnallinen taso ei kohtaa.

    • krysanteemi

      No miten sitten ihmiset voivat päätyä yhteen?

      Ja oisko parempi itsetunnon kannalta ottaa joku hyväkäytöksinen "ei nappaa" -tapaus? Varsinki naiselle tää on musta paha vaihtoehto, koska sitten tulee haluttomuusongelmat eikä mies saa seksiä niin paljon kuin haluaisi tai nainen ei nauti siitä. Mies kyllä tulee toimeen seksin kanssa vaikka ottaisikin oman "tasonsa" alapuolelta naisen.

    • krysanteemi

      Vaikka en minä nyt ihan varma ole tuosta. Jos miehellä on hyvä luonne ja haluaa kasvaa ihmisenä, esim. kristittynä ja haluaa antaa Jumalan tehdä hänessä työtään, uskon että hän muuttuu haluttavaksi. Mutta moni mies ei tällaista halua.

    • palstapsykologi

      Ehkä annat itsestäsi jollakin lailla väärän kuvan. Siksi ne, joiden kanssa sinulla ei ole mitään yhteistä, luulevat että teillä olisi paljonkin yhteistä ja toisinpäin.

    • Nuorihemmo

      Tuo ei ole edes vielä paha. Minusta kiinnostuu lähinnä varatut naiset jotka ovat huonossa parisuhteessa/avoliitossa/avioliitossa tai sitten itseäni 10 vuotta iäkkäämmät naiset. Jos olen sinkku niin iskuyrityksiä tulee jatkuvasti varatuilta ja itseäni huomattavasti vanhemmilta. Mulla on sen verran korkea moraali, että kehotan varattuja korjaamaan asiat kumppaninsa kanssa tai ottamaan eron ja vasta sitten etsimään uutta miestä, koska en ole kiinnostunut varatuista. Iäkkäimmille taas sanon, että ikäeroa on liikaa ja ajatusmaailma ei kohtaa eikä toiveet.

      Jos olen parisuhteessa niin vasta sitten alkaa sinkkuja kiinnostaa. Uskokaa pois, että on aika vittumaista suoraan sanottuna. Silloin tulee ties mitä ehdotuksia salasuhteista aina sen hetkisen kumppanin jättämiseen ja kaikista olen kieltäytynyt.

      Tälläkin hetkellä eräs varattu naisihminen viestittelee kanssani. Hän on miehensä kanssa niin sanotulla koeajalla vuoden loppuun asti säälin takia. Tein hänelle selväksi, että en ole innostunut rikkomaan hänen parisuhdettaan vaikka tykkäänkin hänestä niin hän pyyti minua odottamaan koeajan loppuun. Siihen asti emme tee yhtään mitään. Emme edes näe toisiamme. Sinänsä en ole varsinaisesti innostunut tilanteesta, mutta toisaalta tykkään hänestä paljon mikä on aika kummallista kun tähän asti olen ollut hyvin kylmä varattuja kohtaan. Kai se on se kaikkien mainitsema kemia mitä on ilmassa paljon ja mikä saa odottamaan toista vaikka järki sanoo muuta ja omatuntokin kolkuttaa. Ensimmäistä kertaa elämässäni olen joustamassa moraalistani.

      • looks.money.status

        Eli toisin sanoen naiset jotka kiinnostuu on heikkotasoisia.
        Itsellä ihan sama juttu. Jos nainen kiinnostuu niin hänellä on joko epäviehättävät kasvot tai sitten löysä kroppa tai on iältään vanhempi. Yleensä nämä kaikki :D
        Sitten jos nainen on nuorempi, nätti ja hoikka niin hän sanoo että ollaanko vain kavereita....
        Töissäkin huomaan että katsekontaktia antavat vain sellaiset kolleganaiset joista minä en voisi kiinnostua.

        Ei tässä auta muuta kuin yrittää nostaa tasoaan koska en pysty kiinnostumaan näistä naisista jotka musta kiinnostuu. Lihaksikas kroppa ei näköjään auta ainakaan tässä asiassa.


      • Nuorihemmo
        looks.money.status kirjoitti:

        Eli toisin sanoen naiset jotka kiinnostuu on heikkotasoisia.
        Itsellä ihan sama juttu. Jos nainen kiinnostuu niin hänellä on joko epäviehättävät kasvot tai sitten löysä kroppa tai on iältään vanhempi. Yleensä nämä kaikki :D
        Sitten jos nainen on nuorempi, nätti ja hoikka niin hän sanoo että ollaanko vain kavereita....
        Töissäkin huomaan että katsekontaktia antavat vain sellaiset kolleganaiset joista minä en voisi kiinnostua.

        Ei tässä auta muuta kuin yrittää nostaa tasoaan koska en pysty kiinnostumaan näistä naisista jotka musta kiinnostuu. Lihaksikas kroppa ei näköjään auta ainakaan tässä asiassa.

        Ymmärsit kyllä väärin. Kyllä moni niistä varatuista on hyvännäköisiä ollut, mutta mun oma moraalini ei salli koskea varattuihin. On toki ollut ihan ulkoisesti rumiakin. Tasapuolisesti oon antanu pakit kun ei oma moraali jousta. Tämäkin jonka kaa viestittelen on todella kaunis nainen, mutta kun on varattu niin oma moraali pistää omantunnon kolkuttamaan.


    • MunakarvatOssi

      Munarvay Ossi tyytyväinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1992
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      185
      1950
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      395
      1840
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1258
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1133
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      990
    7. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      945
    8. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      775
    9. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      708
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      51
      704
    Aihe