Onko suunnitelmia?
Mitä meinaatte tehdä tänään?
21
354
Vastaukset
Jos lähtis Janni Hussia kattomaan
- Ananias.Palstamäki
Käyn tapaamassa vanhaa ystävääni. Ei olla sovittu mitä tehdään, mutta eiköhän tossa iltapäivän kuluessa jotakin keksitä.
Jutustelua ainakin ja käydään syömässä. - Sinnunfillari
Töistä suoraan lenkille. Tietysti aika tarkennus
🚲
🐺 - SoliterniuM1977
Ihan yksikseen kämpillä vaan. Pelailen uutta Shadow Of Tomb Raider -peliä sekä joitakin vanhempia Tomb Raider -pelejä. Otan rennosti vaan. Huomenna sit töihin.
- Lenkillekentieskimpassa
Nähdäänkö töissä heti aamusta. HyviäPyhiä, ellei tänään huvita nähä työpaikalla
Viedä lapset luisteleen ja käydä kylässä.
Minua väitettiin valehtelijaksi lähetin linkin ylläpidolle ja lähti ketjusta. En valehdellut.
Minä en valehtele ja on eritoten tärkeätä ihmisten käyttäytyvän oikein.- aitoriitta
Äsken tilattiin tyttären kanssa liput Antti Railion joulukonserttiin. Pian alan tehdä makkarakeittoa lounaaksi. Se oli tyttären toive tämän päivän lounaaksi. Odotan miestä mökkimatkalta kotiin tulevaksi. Minä olen lomalla seuraavat pari viikkoa. Ihanaa! Aion myös siivota tänään vielä. Ulkoilen joko pyöräilemällä tai kävelemällä. Siinä päivän ohjelma.
Eipä yllätä tuo konserttivalinta. Väkivaltainen naistenhakkaaja ilman muuta saa teidän lippurahat kun on niin ihqu. Sen sijaan pitkän linjan artisti joka ei varmaan koskaan ole ollut otsikoissa noissa merkeissä saakin kärsiä nahoissaan, oma syynsä kun ei osaa hakata naisia eikä miehiä:
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201809142201198290_vd.shtmlHarmaaritari kirjoitti:
Eipä yllätä tuo konserttivalinta. Väkivaltainen naistenhakkaaja ilman muuta saa teidän lippurahat kun on niin ihqu. Sen sijaan pitkän linjan artisti joka ei varmaan koskaan ole ollut otsikoissa noissa merkeissä saakin kärsiä nahoissaan, oma syynsä kun ei osaa hakata naisia eikä miehiä:
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/201809142201198290_vd.shtml.. Eks Tapsa(kin) ole Aika Jännis.. ;D
NuuskaMuikkune kirjoitti:
.. Eks Tapsa(kin) ole Aika Jännis.. ;D
Ei niin jännä kuitenkaan että täysin tuntemattomia naisia alkaisi murjomaan sairaalakuntoon, kyllä mun roposet menis Tapsalle jommankumman joulukonsertti pitäis valita:
https://hymy.fi/uutiset/vof-voittaja-antti-railio-pahoinpidellyt-kaksi-tuntematonta-naista/Harmaaritari kirjoitti:
Ei niin jännä kuitenkaan että täysin tuntemattomia naisia alkaisi murjomaan sairaalakuntoon, kyllä mun roposet menis Tapsalle jommankumman joulukonsertti pitäis valita:
https://hymy.fi/uutiset/vof-voittaja-antti-railio-pahoinpidellyt-kaksi-tuntematonta-naista/.. Noh, En mä Niin Väittänytkään.. Enkä mä tiedä/muista kovinkaan tarkkaan, että kuka on tehnyt mitäkin, kun en niitä seuraamalla seuraa ja tutki.. ;D
https://www.voice.fi/viihde/a-25300
.. Mutta kyllä näitä varmaan löytää yhdestä, jos toisesta, jos alkaa Guuggeloimaan.. En tiedä mitä kaikkea Tapsasta(kin) löytyisi.. ;PNuuskaMuikkune kirjoitti:
.. Noh, En mä Niin Väittänytkään.. Enkä mä tiedä/muista kovinkaan tarkkaan, että kuka on tehnyt mitäkin, kun en niitä seuraamalla seuraa ja tutki.. ;D
https://www.voice.fi/viihde/a-25300
.. Mutta kyllä näitä varmaan löytää yhdestä, jos toisesta, jos alkaa Guuggeloimaan.. En tiedä mitä kaikkea Tapsasta(kin) löytyisi.. ;PJoo no en itse edes googlannut tapsaa kuna en muistanut mitään negatiivista nähneeni. Tuossa lukee "Laulaja ei myöskään riehunut tai käyttänyt väkivaltaa. Häiriköinti oli pääosin musiikin keskeyttämistä ja suun soittamista. " niin aika harmitonta, varmaan stressin aiheuttamaa toimintaa. Vähän eri juttu kuitenkin kuin hyökätä tuntemattomien vastaantulijoiden kimppuun ja murjoa pitkälle sairaslomalle.
- hienoahienoa
Ehkä lenkkeilemässä voisi käydä. Ja pelata tietokone-pelejä. Mitään järkevää ei keksi, kun siivottukin on kämppä yms.
- Tänäänköhö
Työpaikallako
🐺
🐘-🚲
.. Levätä.. Levätä.. ;P
En mitään. :D
- aitoriitta
Voi Antti Railiota mutta pahoinpitelyistä on aikaa. Ihminen voi muuttua ja siihen on annettava mahdollisuus. Konsertoi kuitenkin kirkoissa. On syyllisyydet jo kärsinyt. Muita joulukonsertteja, joissa olen ollut: Carola Häggvist, Katri-Helena, Anna Eriksson, Johanna Vuorela ja muita mm. Paavalin kirkossa järjestettyjä konsertteja. Ai niin vielä Ylioppilaskunnan laulajien parikin konserttia.
Joo, anna sä vaan anteeksi mutta muista että naisen hakkaaja ei oikeasti koskaan parane, se voi näytellä parannuksen tehnytttä mutta samaa p...kaa se on sisältä mitä ennenkin, oppinut ehkä vaan olemaan jäämättä kiinni. Sinun kannattais perua liput ja vaihtaa jonkun muun konserttiin. Ihan turhaan täällä naiset aina lässyttää tuomitsevansa väkivallan kun käytännön teot aina osoittaa täysin päinvastaista.
- mitä.teki.missä
Harmaaritari kirjoitti:
Joo, anna sä vaan anteeksi mutta muista että naisen hakkaaja ei oikeasti koskaan parane, se voi näytellä parannuksen tehnytttä mutta samaa p...kaa se on sisältä mitä ennenkin, oppinut ehkä vaan olemaan jäämättä kiinni. Sinun kannattais perua liput ja vaihtaa jonkun muun konserttiin. Ihan turhaan täällä naiset aina lässyttää tuomitsevansa väkivallan kun käytännön teot aina osoittaa täysin päinvastaista.
Onko Antti Railio muka naistenhakkaaja?? Mitä tapahtui? Ihan uutta tietoa tuo!
- Plaaahhh
Pitkästä aikaa täällä 😊 josko hetken selailisi tätä hörhöilyä ja sitten päikkärit.
Sitä mitä tulee eteen, koskaan ei oo mitää suunnitelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1766446Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto775322Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143725Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1223355Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1772702Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742325Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12088Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val381660Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191576- 981326