Ylitornion supermarketissa ei ole mitään tavaraa kun menee ostamaan ei löydy possunlihaa. hyllyjä aloitetaan täyttämään puolen päivän jälkeen .onko possut loppuneet kokonaan kun ei saa possunlihaa ja jauhelihakin on naudanlihaa. pitää vaihtaa kauppias .supermaketin asiakas
Ylitornion K Supermarket
23
3792
Vastaukset
- vanhakuski
Paljon on tavarat vähenneet,kun on vaihtunut johtaja.mutta meikäläisele kyllä löytyy ostamista.
- tarjous
Kyllä sieltä löytyy joitakin tarjouksia jos asuu kaupan vieressä että voi käydä heti aamusta kaupalla mutta kun tulee jostain muualta ei siellä ole enää mitään vasta täytetään hyllyjä.....
- hienoatyötä
tarjous kirjoitti:
Kyllä sieltä löytyy joitakin tarjouksia jos asuu kaupan vieressä että voi käydä heti aamusta kaupalla mutta kun tulee jostain muualta ei siellä ole enää mitään vasta täytetään hyllyjä.....
Juu mutta S marketissa oli nätti ja ehtivä työntekijä viime sunnuntaina, sellanen vaaleatukkainen kaunis tyttö, oli tosi ehtivä, oli kassalla, käväisi välillä hoitamassa postin asiakkaat, ja ehti jälleen kassan hoitoon, sitten vielä hyllyjäkin ehti käydä järjestelemässä, sellaisia jos olisi enemmän niin ei tarvis jonotella eikä olla ihmeissään mistä löytyy jokin tuote, täys kymppi tälle työntekijälle.
- hejahuri
Ei siellä K kaupassa paljo ole ruokatavaroita ko kaksi huivipäistä naista kantaa joka päivä kassi kaupala sieltä herkku ruokia, parasta lihaa mitä löytyy, välillä kun hakevat isomman satsin käy Opel mies hakemassa tavarat, naiset vie pussit autoon ja kävelevät jonnekkin tolpinmäkeen.
- Paras.tavara
Ylitornion K supermarketin kassaneideillä on tuoretta tavaraa aivan varmasti.
- hyväkatella
Onko närkin tyttö nyt siellä töissä, kaunis tyttö.
- asiakas.vain
K supermarketissa tehdään isoa remonttia, joten ei voi olettaa, että siellä olisi remontin aikana kattava valikoima tuotteita tarjolla. Lihatiski ja kylmäkalusteet uusitaan kokonaan.
Remontin jälkeen voitte protestoida jos tilanne ei silloin muutu.
- JK_oli_hyvä
Joskus aikoinaan oli hyvä kauppias kylällä, joka osasi hoitaa myös ihmisten puhuttelun. Vaan siirtyi silloin Tornioon ja on palannut muuhun työhön, omaan yhtiöön kylälle. Samanlainen palvelu toimii hänellä yhä, tosin toisenlaisessa työssä. Siitä voisi ottaa suurta esimerkkiä. Tiedätte ketä tarkoitan.
- Hyväoli
Sanotaan nyt suoraan että Kauvosaaren aikaan oli K-kaupassa herkkua tarjolla.
- Koiliossa
Ja myös antoi herkkuaan.
- Anonyymi
Koiliossa kirjoitti:
Ja myös antoi herkkuaan.
Antanukki oikein urakalla, jos ottaa niin on pakko antaa.
- Kottariope
Hei, asiakas äänestää jaloillaan. Kun tuo nyt ei ole ainoa kauppa, menkää siihen toiseen josta löytyy.
Ei meistä yhtäkään ole pakotettu johonkin määrättyyn kappaan vaan ihan itse saa valita. Minä ainakin valitsen kaupan mistä ei tarvi lähteä pettyneenä. - Eeeee
Hei äs ja hoo! Teretulemas takasi meän pienemphään kylhään! Vaihtakaa lennossa ja oletta normaaleitten tykönä. Kuka täysjärkinen nyt yyteelle jäis😁..
- suolaliha
molenki käyny jo kauvan iikassa on hyvvää ja suolalihaki on suola lihhaa.
- stetsoni72
Antakaa kauppiaan tehdä suurremontti rauhassa.
Asiat ovat sitten asiakkaan kannalta paremmin kun koko remppa on valmis. - Hyväää
Onnittelut K-kauppiaalle. Komea kauppa uudistuksen jälkeen. Siellä on ilo käydä ostoksilla.
- Käykää
Lidlissä, siellä on tuoretta tavaraa.
- superk
Nyt on aukaistu uusittu K-Supermarket Ylitorniolla, ja ovat ainakin hyvin mainostaneet, joten minkälainen kauppa ja palvelu on nyt?
- Linnu
Paljon on tavaraa mutta jotenki oudossa järjestyksessä.
- heheheh
Kohen ei ole koskaan. Herkut väärinpäin tarjolla.
- Hölmölänporukkaa
Hyvä kauppa ja kaikki löytyy mitä tarvitsee.On valoisaa ja tilavaa,olkaa tyytyväisiä kun saatte parhainta palvelua.YT llä vaan valitetaan kaikesta,naapureista,koirista ja kaupoista.Sairasta porukkaa.
- Anonyymi
S kauppa parempi, bonusta kertyy reilusti enemmän. Skaupassa vielä nätti nuori tyttö kassalla, nam nam...
- Anonyymi
Tyhjää narisetta,, kummassakin kaupassa on kyllä kaikille ruokaa,, mitä tarvitsee... Sitähän voi ostaa jotain muuta,, jos juuri sitä ei ole mitä tarvii... JA sitä voi pyytää tyttöjä laittamaan sivuun mitä tarvii.. Ei se kyllä varmaan ole herkkua olla noissa paikoissa töissä.. On meitä asiakkaitakin niin pirun moneen junaan.. Joillekki ei kelpaa mikään.. Pitää saaha vain kitistä. Mie annan kyllä täyen kiitoksen kumpaankin kauppaan...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3884385Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483759KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1032725Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92441Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei172264Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit162012Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511932Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181868- 1201836
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241419