Kyllä se oikea vielä löytyy

ygjhgköäyhtyu

Aika moni sinkku on varmasti törmännyt tuohon lauseeseen. Äkkiseltään sitä voisi pitää vittuiluna, tai vähintään surkeana yrityksenä lohduttaa rakkaudenjanoista sinkkua.

Oikeastihan asia on kuitenkin noin, liian suurella omalla aktiivisuudella kun löytää vain liudan vääriä kumppaneita. Monilla on haku päällä, ja monilla on äärettömän alhainen kynnys hypätä parisuhteeseen, vain todetakseen ettei tämä homma toimi.

Parisuhde vaatii toimiakseen poikkeuksellisen hyvän henkisen yhteyden, pelkkä fyysinen viehätys tai ruuanlaittotaito ei riitä. Aktiivisuus auttaa tapaamaan monia pariutumishaluisia ihmisiä, mutta oikeanlaisen kemian syttyminen ei ole vain omassa kädessä. Se oikea tulee eteen jos on tullakseen, se on jossain määrin myös onnen kauppaa.

4

285

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RumaÄtmi

      Ätmillä ei ole suuria vaatimuksia parisuhteelta, kunhan naista saisi katsella ja tuntea naisen kosketusta ja hellyyttä edes kerran viikossa, mut kun vaan ei voi, koska on ruma ätmi, eikä nainen rumaa ätmiä halua, ei suo edes kosketusta.

    • Valitettavasti olet oikeassa :(. Sen kun vielä jokainen osaisi sinne omaan takaraivoon takoa. Asian vaikeuttavat myös sinkkumarkkinoilla pyörivät hyvät peesaajat ja näyttelijät. Yhteys muka on, mutta nuo karvat alkaa paljastua vasta myöhemmin. Nykyään on jotenkin jelppoa sanoa "rakastan sinua", mutta harva pohtii mitä se rakkaus oikeasti on ja pohtii onko se todella rakkautta sitä toista ihmistä kohtaan, mitä tuntee, vaiko rakastumista omiin tunteisiin ja ohastumisen vaiheen hyvän oloon. Tuollainen ajattelemattomuus särkee sitten monia sydämiä.

    • Ananias.Palstamäki

      Kaikki eivät vain luota itseensä ja masentuvat. Sellaista elämä on...

    • Kyllä se aika varmasti löytyykin, mikäli asenne on kohdallaan ja aikaa on tarpeeksi.

      Mutta valitettavasti monien kohdalla on niin, että sitä aikaa ei ole tarpeeksi.

      Toisaalta jos asennekaan ei ole kohdallaan, saattaa sen oikean löytäminen olla jopa mahdotonta riippumatta siitä, kuinka paljon on aikaa käytettävissä.

      Tämä on näin yksinkertaista. Uskokaa pois jos ette vielä usko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      114
      1755
    2. Kerran oltiin mekin kahdestaan

      Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik
      Ikävä
      19
      1423
    3. Ozzy Osbourne on kuollut

      Kevyet mullat ja R.I.P. Ei soi enää Paranoid.
      Maailman menoa
      214
      1414
    4. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      209
      1324
    5. Naiset, naiset

      Älkää antako painonne nousta. Naisella ylipaino ei ole hyvä.💝
      Ikävä
      180
      1207
    6. Oikeasti, voitais mennä kahville

      ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o
      Ikävä
      84
      1088
    7. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1069
    8. Yritin keväällä unohtaa sinut nainen

      mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie
      Ikävä
      34
      926
    9. No mitä nyt

      Ollaanko vaiko eikö olla? Miehelle.
      Ikävä
      74
      889
    10. Leton rannan kakat - hys hys hiljaa!

      Hienolle rannalle on jostain ilmeisen selvästi tullut ulostusjätteitä. Mistään tutkimuksista ei ole vielä tietoa ja kuka
      Kalajoki
      68
      829
    Aihe