INSERA Reflex 100 28" miesten 24-v JARRUVAIJERI

Mikä takajarruvaijeri sopisi tähän pyörään ja saa hesasta jostain isosta liikkeestä auto ym.

Huomasin vaijerin olevan melkein poikki ja sen säädöt on päin ptä. Kun säädän sitä niin se ei jarruta tarpeeksi tai kun säädän kireämmälle se ottaa kiinni takaosan vaijerin pidikkeeseen.
4362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kysy Baiksista. Sehän niitä suunnittelee ja valmistuttaa jossain vinkuintiassa. Entiseltä nimeltään suomen polkupyörätukku. Niillä on liike ainakin Malmilla ja Kalliossa.

Äänestä

Löytyy vaikka Saiturin Pörssistä tai vaikka mistä marketista.

Äänestä
  • Kiitti sulle VittuMikäTollo!

    Äänestä

Minä ostin Prismasta Shimanon jarruvaijerin. Maksoi 4,50€.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MenisköJokuYleisvaijeri kirjoitti:

Mikä takajarruvaijeri sopisi tähän pyörään ja saa hesasta jostain isosta liikkeestä auto ym.

Huomasin vaijerin olevan melkein poikki ja sen säädöt on päin ptä. Kun säädän sitä niin se ei jarruta tarpeeksi tai kun säädän kireämmälle se ottaa kiinni takaosan vaijerin pidikkeeseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu