Jaanan Kengästä Simpsetti

Kenkää

Jaanan Kenkä on muuttunut Simpsetiksi!!! Jaanan Kengällä oli hyvä maine ja nimi oli lyhyt, ytimekäs ja helposti muistettava. Tuollaisia simpsettejä on maa pullollaan, mutta hyvistä palvelevista kenkäkaupoista on tässä maassa pulaa. Pelkään, että tuosta nimen vaihtamisesta alkaa tuon kaupan alamäki ja pian Sallassa ei ole känkäkauppaakaan. Muuttakaa nimi takaisin Jaanan Kengäksi!!!

9

4000

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Simppa1

      Simpura soikoon!!!!

    • saanankimpsetti

      hyä ihme jaanan kenka on kemijärvellä ja sallassa on simpsetti, ompa outoa

      • Valitusta

        Simpsettihän se on kemijärvelläkin, sielä ollut jo tammikuusta asti. Oottahan te pöljiä!


    • Mediayritys

      Simpsetti on oiva markkinointinimi kotimaassa, sopii usealle paikkakunnalle eikä rajoita toimintaa kuten Jaanan Kenkä. Nimen alla pitää voida myydä niin käsilaukkuja, sukkia kuin meikkejäkin, miksipä ei myös sisustustuotteita. Entäpä asusteet ?

      • Kenkää

        Käsilaukkuja, sukkia, meikkejä, asusteita ja sisustustuotteita myyviä liikkeitä on tämä maa, maailma ja netti pullollaan. Niitä on helppo ostaa sovittamatta, eikä niiden valintaan tarvita asiantuntija-apua. Hyvää kenkäkauppaa on vaikea löytää. Sopivien kenkien etsiminen on aivan kamalaa ilman asiantuntevaa palvelua, tämän tietävät kaikki jotka ovat joutuneet marketeista kenkiä etsimään. Jaanan Kengän asiakaskuntaan kuuluu ihmisiä joka puolelta Suomea, ihan Helsinkiä myöten. Miksi Jaanan Kenkä ei keskity siihen, missä se on paras: kenkien myyntiin. Kannattaisi ottaa tavoitteeksi olla paras lajissaan panostamalla laatuun, valikoimaan ja palveluun sekä käyttää yrityksellään nimeä joka ytimekkäästi kertoo sen, missä yritys on kaikkein paras: JAANAN KENKÄ!!! Kun yritys sitten lopulta saa Suomen parhaan kenkäkaupan maineen, tulee siitä vetonaula, joka tuo asiakkaita lisää kunnan ulkopuolelta ja voi toimia jopa vetonaulana Sallan matkailulle.


    • exasiakas

      Ollaan vuosia käyty Jaanan kesngässä ja ostettu verkkokaupasta ja saatu hyvää palvelua ja laaudukkaita tuotteita järjkevään hintaan. Nyt on tänä syksynä tilanne muuttunut palvelun osalta. Tuotteet edelleen laadukkaita. Hinnat ovat nousussa ja palvelu huonontunut. Tämähän takoittaa sitä, että asiakas äänestää kirjaimellisesti jaloillaan eri kauppaan

    • L.A.P.IK.A.S

      Samaa sanoo turisti etelästä. Palvelu huononee. Kengät ostetaan tulevaisuudessa muualta.

    • Anonyymi

      Kävin tuossa katsomassa tätä ketjua ja näköjään kaikkeen tässä maailmassa löytyy motkottajia. Se taitaa olla yksi ihmisen perusluonteista.

      Kävin juuri ostamassa Kemijärven Simpsetistä niskatyynyn.

      Joku tuolla kertoo, että asiakkaat vielä äänestävät jaloillaan ja menevät kilpailijalle. Tervetuloa vain kilpailemaan 7000 asukkaan kylään josta hävisi jo R-kioskikin.
      Hyvää jatkoa vaan Simpsetille, (olen minä sieltä kengätkin ostanut ;-)

    • Anonyymi

      Ei Ss.....Mikä tossun myyjä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      23
      5024
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      161
      4144
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      14
      3487
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      67
      3106
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      89
      2869
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      152
      2667
    7. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      42
      2610
    8. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2473
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1715
    10. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      121
      1660
    Aihe