Ei näin rumana voi tehdä töitä ja naisettomana...
Otan loparit töistä Maanantaina
17
399
Vastaukset
Minkä alan töitä teet jos saa kysyä?
- Rumahcätmi
Gigantissa töissä
Rumahcätmi kirjoitti:
Gigantissa töissä
Gigantti palkkaa pääasiassa hyvännäköisiä ihmisiä. Mites sä sinne oot päässy hommiin?
- 123d12312f3
entä jos hän ei ole oikea ätmi, mutta ratsastaa ätmien kärsimyksellä saadakseen heidän huomion, koska on tekopyhä ihminen? oikea ätmi tuskin edes uskaltaa kirjoittaa palstalle, ja ei mielestään edes ole olemassa tai jotain siihen suuntaan..
123d12312f3 kirjoitti:
entä jos hän ei ole oikea ätmi, mutta ratsastaa ätmien kärsimyksellä saadakseen heidän huomion, koska on tekopyhä ihminen? oikea ätmi tuskin edes uskaltaa kirjoittaa palstalle, ja ei mielestään edes ole olemassa tai jotain siihen suuntaan..
"Oikea ätmi"?
Mitä se tarkoittaa?MiesJokaTietääMitäHaluaa kirjoitti:
Gigantti palkkaa pääasiassa hyvännäköisiä ihmisiä. Mites sä sinne oot päässy hommiin?
Ei ainakaan täälläpäin.. :D
KonnaKettu kirjoitti:
Ei ainakaan täälläpäin.. :D
Ok... no pk-seudulla niillä ainaskin on varaa valita. Ja ovat selvästi valinneetkin kermat päältä.
- 0lematonMies
MiesJokaTietääMitäHaluaa kirjoitti:
Gigantti palkkaa pääasiassa hyvännäköisiä ihmisiä. Mites sä sinne oot päässy hommiin?
Näinhän se on. Sinkku on parisuhdemarkkinoilla sama asia kuin työtön työmarkkinoilla, ei sellaista kukaan halua, koska sinkkuus/työttömyys on varma merkki siitä, että jotain on pielessä kun ei vieläkään ole töissä/parisuhteessa.
Alinta mahdollista tasoa edustaa sinkku 40 työtön mies. Kukaan ei jää sellaisen poismenoa kaipaamaan, pelkkä roska, jäte, kuona yhteiskunnalle. Mitään muuta nainen ei voisi vihata enempää kuin tällaista ihmistä.
-- - hehehhehhehheheh
MiesJokaTietääMitäHaluaa kirjoitti:
Gigantti palkkaa pääasiassa hyvännäköisiä ihmisiä. Mites sä sinne oot päässy hommiin?
Mitäs lukee gigantin palkkakuitissa? Hullu se on joka liikaa maksaa.
- Kaisanoasaa
Se on oikein. Töitä ei kannata tehdä jos ei saa seksiä eikä rakkautta. Niin minä sanoin työkkärissäkin. Muija vaan katseli että olenko tosissani ja sanoin että todellakin olen. En ole koskaan seurustellut sanoin sille ja se masentaa. Ei ne ole soitellut pahemmin tai pyytänyt käymään sen jälkeen.
- lkdfsjlk
Hyvä homma. Taidan itsekin koittaa samaa strategiaa ihan virallisestikin enkä vain täällä palstoilla. Kaikkien aktiivimallien yms roskan vuoksi kun työnvieroksumisesta on tullut aiempaa huomattavasti hankalampaa.
- CortoMaltese
Kyllähän sitä nyt töitä kannattaa tehdä. Vaan kannattaako tehdä työtä, huomaatko eron ?
Töiden teko on Suomen Pienyrittäjien lanseerama positiivinen ja poliittisesti korrekti ilmaisu jolla tarkoitetaan ylimääräisten kulujen karsimista ( rönsyt pois) sekä "salakavalaa kähmintää" eli Berluskonilaista kirjanpitoa jonka tarkoituksena on kähmiä Mafia- rahaa niin paljon kuin vain rehellinen pienyrittäjä oikeutetusti pystyy omimaan.
Työn teko tarkoittaa lisäarvoa joka syntyy menetetyn vapaa-ajan uhraamisesta vaivaisen 300 000 € vuotuista palkkiota vastaan. Työn teko aikaansaa maksun suorittajalle etua ja hyvinvointia sekä vastaa tarpeeseen. Töiden teko on puolestaan lusmuilua jolla pienyrittäjät myyvät: huonoa työn laatua, palkanmaksun laiminlyöntiä, seksuaalista ahdistelua (olen joutunut kieltäytymään ja kuulemaan hävyttömiä tai hävyllisiä ehdotuksia ja väitteitä), kokoomuslaista 4 € :n tuntipalkaa johonka työntekijä on oikeutettu ilman ammattiyhdistyksen kilpailua rajoittavaa toimintaa.
Tätä töiden tekoa suositaan Juha Sipilän ( pienyrittäjän ) toimesta. Työn tekoa, joka on kannattavaa toimintaa, saadaan veronmaksukykyä myös tulevaisuudessa Suomeen. Työn teko on myös kaiken uuden innovointi ( hyi kuinka ruma sana ). Työn teko siis luo uusia kannattavia työpaikkoja taasen töiden teko on näppärää ja kyseenalaista toimintaa jolla elinkeinotoiminta laantuu sekä näivettyy, kuten Neuvostoliitossa. Juha Sipilä pienyrittäjähengessä suosii tätä töidentekoa.
Mihin tämä maa on menossa ? Ei ainakaan kohti parempaa tulevaisuutta.
- Totuus-
Kaikenlaista työtä ne tyrkyttää mistä ei palkkaa saisi. Vain hyvä palkka voisi saada minut menemään töihin ja niin sanoin työkkärissä kun ne haastatteli aktiivi mallin takia. Ne jopa antoi papereita että minun pitää hakea niissä oleviin töihin , toki hain niihin ettei tule karenssia mutta kirjoitin niihin hakemuksiin että Olen masentunut naisettomuuden takia. Eivät kutsuneet haastatteluun ihme kyllä. Olen kyllä itsekkin hakenut töitä mutta sellaisiin paikkoihin missä saisin olla pomo.
- Kyllälähtee
Mene naistyöhön hoiva-alalle.
- Pillunhoitaja
Pillua saa ja lähtö on nopea.
Etkä ota. Paidan ylintä nappia rennosti auki, ryijy näkyviin ja eiku imuria myymään.
Vatkainta, pesukonetta...
Siitä se lähtee.- Rumasinkkumies-
Työnteko on turhaa jos ei saa hyvää palkkaa. Yksikään nainen ei arvosta miestä eikä halua miestä joka tienaa alle kaks tonnia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k1853741Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän272297Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h81776Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn431720Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3911533Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.631490Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!
Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh181061Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!
Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A31925Mitä metsaman tuottaa
Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit99812Korvasiko kaupunki Morkon talon?
Tän missä oli joku vesivuoto talon ulkopuolella? Vai miten saaga päättyi?6753