Nainen valehteli ja nautti siitä

ÄtmiToteaa

Nainen levitti valheellista tietoa ja yllytti valhetta jakamaan facebookissa.
Eli rakennus mies oli liikkeellä valkoisella paketti autolla ja etsi seuraavan päivän työ kohdetta päiväkotia, jonka katolle piti asentaa lumiesteet.
Silloinhan on luonnollista ajaa hitaasti ja hidastaa päiväkodin kohdalla, että aamulla osaa tulla oikeaan työkohteeseen.
No siitähän siitähän innostui huolestunut äiti eli nuori nainen kuvasi pakettiauton ja kertoi samana iltana Facebook ryhmässä kuljettajan kytäneen hänen lastaan.
Naisen päivitys päättyi lauseeseen kertokaa kaikille jakakaa.
Seuraus oli, että jonkun ajan kuluttua parkkipaikalla pakettiauton kuljettaja kuuli selkänsä takana isän sanovan pojalleen, että onkohan tuo se pedofiili.
Se oli viimeinen pisara ja pakettiauton kuljettaja selvitti valhetta levittäneet naisen yhteystiedot ja teki asiasta rikosilmoituksen.
Nainen puolustelee tekoaan vain vilpittömällä tarkoituksella hyvään.

Mitä hyvää tässä on ja on erittäin vakava asia levittää tuollaista valheita ilman minkäänlaisia todisteita, kuten Tämä nainen teki, eikä edes kadu, häpeä tai ole pyytänyt mieheltä anteeksi.
Nainen varmaan vihaa miehiä ja ajattelee, että tuo on ihan oikein.
Tämä osoittaa sen, että nainen voi olla hyvinkin luonteeltaan käärme ja levittää kenestä miehestä tahansa valheellista ja todisteetonta tietoa ja syytteitä miestä kohtaan raiskauksesta, tirkistelystä, seuraamisesta, seksuaalisesta ahdistelusta ja MeeToo:sta.
Pahinta hän asiassa on se, että näistä yleensä uskotaan, vaikkei mitään todisteita ole, koska mieshän on aina paha ja tekee pahaa naiselle.

2

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ai että kun joku erehtyisi haukkumaan minua selkäni takana, olisi semmoinen turpasauna tulossa, sen voin luvata.

    • vitunkeharit

      Niin minäkin yleistän yhden paskapäämiehen käytöksestä koko miessukukunnan paskapäiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      383
      4364
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3759
    3. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      103
      2705
    4. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      9
      2431
    5. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      15
      2249
    6. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      152
      1920
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1858
    8. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      120
      1826
    9. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1419
    10. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      1105
    Aihe