Pitikö noista seinämaalauksista maksaa?

leonartotavinssi

Yleensä kun seiniä sotketaan seuraa siitä sakkoja tai yhdyskuntapalvelua.

8

226

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koskeeko_laki_näitä

      Kiinnostaisi kyllä tietää, että oliko sen yhden muraalin maksajilla tiedossa etukäteen, että siitä tulee huumemainos.
      Jatkossa kannattaa ottaa paremmin selvää sisällöstä.
      Tupakan mainostaminenkin katujen varsilla on kielletty. Saako huumeita mainostaa?

      • Erilakiko

        Katukuva muuttui. Luvat haettu ja myönnetty? Kuka ne on myöntänyt ja milloin hakemukset on käsitelty?


      • hytgdfr

        Myykö siinä kreikkalaistaustainen muhevaa?


      • en-ole--ro

        Viimeisimmässä muraalissa ei taida olla piilotettunakaan mitään sopimatonta. Ehkä siis oltiinkin tarkkana, ikävän oppirahan jälkeen.


      • wefewef
        en-ole--ro kirjoitti:

        Viimeisimmässä muraalissa ei taida olla piilotettunakaan mitään sopimatonta. Ehkä siis oltiinkin tarkkana, ikävän oppirahan jälkeen.

        En ole nähnyt kemissä mitään sopimatonta sisältävää muraalia. Itket tietty sitä keskuspuistokadun seinämaalausta, sehän on hieno.


      • olihan.se.yllätys
        wefewef kirjoitti:

        En ole nähnyt kemissä mitään sopimatonta sisältävää muraalia. Itket tietty sitä keskuspuistokadun seinämaalausta, sehän on hieno.

        Huumeidenkäyttäjien mielestä kai onkin.
        Joten siis aika monen.



    • Exkemiläinen

      Se keskuspuistokadun muraali on sentään hieno maalaus...täikön tori on kauhea! Jos siitä on jollekki vielä maksettu niin voi hyvän tähen...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe