Etenkin väkivaltaisuuksiin ja maahanmuuttoon liittyvien viestien suhteen, jotka käytännössä vain luovat negatiivista ilmapiiriä. Muutenkin sinkkuilussa on paska maku suussa niin pitääkö sinne vielä lappaa lisää sontaa. Tuollaiset viestit voisi aivan hyvin siirtää niille kuuluviin alueisiin, tai ne muutama yksilö jotka jostain syystä tällä palstalla hakevat tuollaista huomiota voisivat suoraan kirjoitella sinne. Ehkä siellä ei sitten saa haluamaansa häiriötä ja huomiota, mene ja tiedä.
Tällä palstalla pitäisi olla vahvempi moderointi
LisääModerointia
25356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei pitäisi koska sinkkunaiset panee jännämiehiä ja niihin naisten suhteisiin kuuluu väkivalta joten siitä pitääkin puhua.
Palstan käyttäjistä valtaosa on miehiä niin miksi pitäisi, ei siinä silloin edes valisteta ketään. Eikä läheskään kaikki tunne vahingoniloa.
Ätmit haaveilee väkivallasta. Siksi siitä täällä jauhetaan. Naiset on vaan tekosyy.
Tällä palstalla pitäisi olla enemmän rakkautta.
Hellittelyä
hyviä sanoja
kehuja
kaveruutta
iloa
ystävyyttä
tukea
läsnäoloa
vain muutamia mainitakseni.
No niinpä, ei tälle skeidalle kannata pariakymmentää minuuttia enempää altistua. Tuo yksi tyttöilevä terroristi se varsinkin pitää hulluushoviaan ja eihän tänne muuta shittii enää mahdukaan
Hei muruseni. Täällä voi ihan itse valita mitä lukee. Ei kannata keskittyä kirjoituksiin, mitkä ei itselle sovi, ohi vaan. Joku toinen on kuule niistä aivan tohkeissaan. Suodaan se niille... ;)
Linukka!
Hähää :)
Kukas se siellä?
Vanha vääntökamus tietty. 😀👋
Miksi puskissa?
Mä en halunnut lahjoittaa puhelinnumeroani ylläpidolle.
Ai ne nykyään kyselee sellasia?
No mä vaan ajattelin karistella sen Dissen keräämän egon pois, tai siis sen egon tai jonkun statuksen tuoman yllä mainiosti näkyvän sonnan pois. Ei luulis muitten persettä kutkuttavan, että milloin ja miten kirjoitan, mutta kutkuttaa näköjään. 😆
Ompahan sullekin syy pahastua.
Ei se ego susta mihinkään irtoa, turha pyristellä. Palstajeesus... :)
Tuossa joku oli kateellinen sun parisuhteestasi, oliko ihan aiheesta? Et kai kirjoituskieltoa ole saanu :D
No en mä suoranaisesti pääsekkään. Kyllä vakkarit ja noi puskaperseet mut tunnistaa, mut ei heti.
En ole saanut mitään kieltoja, mutta Floweri kerran älys toppuutella, etten liioin naisesta kirjoittelis, se ei ole oikein naista kohtaan. Kyllä tää hälle on ok. Hän ei vaan ymmärrä palstaa. Joskus oli lukenut minusta juttuja ja hälle tuli paha mieli. Ei oikein ymmärrä näitä perseilijöitä...
Oon kanssa näyttänyt joillekin mun naiskamuille palstaa ja ovat olleet tosi ihmeissään miten jotkut voivat olla niin ilkeitä ja törkeitä kuin tällä palstalla. Kyllä vaatii omanlaistaan huumorintajua ja suodatinta tämä.
Rekisteröidyit, höh.
Hyvä ohje Floverilta. Onnea sulle naisesi kanssa :) Ei saa päästää palstaa ihon alle. Oikeita yksityisasioitaan ei kannata täällä avata, ennemmin sitten keksii jotain mistä on kiva keskustella.
Tää palstailu on kasvattanut luonnetta. Oikeassakin elämässä tilanteiden kohtaaminen on ollut tän touhun sisäistämisen jälkeen paljon helpompaa. Jos tulee paskaa niskaan, niin mitä sitten :D Jatketaan!
Joo. Toi on mun rekisteröitynyt nikki, mutta unohdin vaan kirjoittaa jonkun hassun nikin...
Mutta törmäillään vanhaämmä. Oldm? Oldis? 😀😂
Mitenkäs keskusteluketjussa tiedät mikä viesti on paskaa ja mikä ei niitä lukematta? Aloitukset voi vielä yrittää välttää mutta muutaman tapauksen pitää mennä saastuttamaan muitakin ketjuja "aate"höpinöillään.
Lukemisen voi jättää kesken, tai pikalukea yhdellä vilkaisulla ja pyyhkiä mielestä. Jos palstailu tuottaa vain pahaa oloa, kannattaa jättää kokonaan väliin ja tehdä jotain mikä on miellyttävämpää.
Paskat. Tulehtunut ilmapiiri on paras.
Ätmit rakastaa omalle vihalleen runkkaamista.
Dark fearin tarinoita voisi poistaa koska ovat kaikki keksittyjä.
"Tällä palstalla pitäisi olla enemmän rakkautta.
Hellittelyä
hyviä sanoja
kehuja
kaveruutta
iloa
ystävyyttä
tukea
läsnäoloa"
Ja SUVAITSEVAISUUTTA!
Ikävistä kehitysmaalaisten massamaahanmuuttoon liittyvistä asioista ei saa puhua, pitää puhua vain sen positiivisista puolista. Voin aloittaa laittamalla listan niistä positiivisista puolista:
-