Sunnuntai on hyvä päivä juoda viinaa tai olutta. Pomo kyllä soitti että tulisinko töihin huomenna kun pitäisi ojaa kaivaa putkelle vaikka minulla olisi vapaata koko ensi viikko mutta lupasin tulla koska saan siitä rahaa mutta aion silti juoda hiukan olutta tänään.
Sunnuntai kännit
Viinamies--
7207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kannattaa kaivaa, vaikka sitten huoran persettä.
Tutun tuttu kertoi yhen hauskan tarinan. Se oli esitelly itseään suomen pahimpana rikollisena ja naiset tietenkin kostui aina tämän kuullessaan. Tietty nainen sitten kysyi mitä sä oot tehnyt niin vastauksena tuli että hän on raiskaajakannibaalisarjamurhaaja. Naiset sai melkein orkun jo siitä ja sitten hässimistä ja loppujen lopuksi naisesta jäi vain kasa luita jäljelle.
Ojankaivajat on naisten mielestä kuumin ammattiryhmä, ja juopot ojankaivajat saavat naisten toosat valumaan mahlaa.
Onnea vaan sulle sinne missä ikinä kännissä oletkin.
Olutta kannattaa aina juoda. Ainakin sen ojan kaivamisen jälkeen maistuu olut todella hyvin hikisen työpäivän jälkeen. Olen meinaan kaivanut montakin ojaa putkelle
Ei ikinä krapulassa töihin. Se on pahinta mitä tiedän, kerran jouduin menemään juhannuksen jälkeen kun piti RMJ festareita purkaa ja sen jälkeen en todellakaan ole mennyt. Ihan hirveetä olla krapulassa töissä kun olin ryypännyt kaks päivää.
Kyllä on hyvä olla krapulassa töissä. Työpäivä on joka tapauksessa paska päivä.
Silloin pitää juoda viina töissä..ottaa ns tasureita. Silloin ei olla krapulassa töissä eikä oikeastaan kännissäkään. Olo helpottuu kun ihmiset tajuis ottaa tasureita ryypputkien jälkeen. Jos menee taas överiksi niin se kertoo itsehillinnän puutteesta..tai alkoholism,ista.
Hih, konepajalla aikoinaan kun olin hitsaushommissa niin eräs työkaveri oli niin kännissä loppupäivästä että kusi keskelle hallin lattiaa :D