Juokaa kiltit miehet viinaa

Naiset ei halua mitään nössykkä miestä joka on raitis.
8147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Nössö kuvittelee olevansa naisten päiväuni, oltuaan 10v yksinään alkaa typerykselle totuus valjeta.

Äänestä

Nuorena join paljon alkoholia ja naisia riitti joka sormelle. Yhden yön juttuja kertyi jotain 200. sitten kun täytin 34 vuotta, lopetin juopottelun ja naiset katosi kun pieru saharaan. Olin siinä melko raitis nelisen vuotta, treenaiin ja kävin töissä mutta naiset ei enää kiinnostuneet koska en halunnut juoda alkoholia. Etsin tyttöystävää mutta pakit tuli aika nopiaa kun sanoin etten käy baareissa. Nyt olen 43 eikä ole naisia ollut kun yksi viimeisen 5 vuoden aikana. Sekin kyllästyi kun en lähtenyt baareihin viikonloppuisin. Kesällä olin kyllä terassilla pari kertaa mutta ei se alkoholi maistu samalla tavalla kun nuorena. Kotona juon joskus olutta mutta baarit on jääneet unholaan.

Äänestä
  • Muitakin harrastuksia on kuin viinanjuonti, monikin on tottunut siihen ettei osaa tapailla ihmisiä enää muissa merkeissä, jos on juossut nuoruutensa kuppiloissa ja tekee joka kerta viinahöyryissään tuttavuutta. Se on kaikista ikävintä, että bongaa kuppilasta alkoholistin rinnalleen ja kaikki vapaat menee katsoessa vain toisen osapuolen ryyppäämistä ja baarissa ravaamista. Itsekään en aivan absolutisti ole, mutta en halua minkään juopon kanssa seukata.

    Äänestä

  • Naamallasi näkyy nuoruuden juopottelut, siitä on kyse.

    Et ole enää mikään nuori hyvännäköinen mies, vaan näytät vanhalta puliukolta.

    Äänestä

Totta olen saamaa mieltä sinun kanssa. Juoppo puliukko. Tommosta haisevaa kukaan nainen huoli. Ihmettelen naista joka viitsii panna. Olet säälittävä äijä "Viinamies". Helvetin retku!. Itse olet nössö joka ei pysty selvin päin edes selvin päin. PIDÄ PÄÄSI KIINNI!

Äänestä
  • " joka ei pysty selvin päin edes selvin päin"

    Selkeätä artikulointia :)

    Ota vaikka paukku.

    Äänestä

On totta että humalassa on hauskempaa, ja olet hauskempi, jolloin naisetkin kiinnostuu.

Äänestä
  • Ei ole kaikki humalassa hauskempia. Joistain tulee entistä pahempia jäykkiksiä ja tosikoita.

    Ja kiltteys ei miehestä juomalla lähde. Kuolokin korjaa ensin. Tai ainakin alkoholimyrkytys.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viinamies kirjoitti:

Naiset ei halua mitään nössykkä miestä joka on raitis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu