Tatuoinnit rumentaa ihmistä

6u7854

Varsinkin naisia. Miehet yleensä on jo valmiiksi rumempia ja heillä tatuoinnit ei näytä yhtä rumilta.

27

983

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uhjrthe

      Pahalta se näyttää jos nainen on ottanut kauniin vaalean ihonsa täyteen rumia töherryksiä.

    • älyhoi

      Jokainen päättää omasta nahkastaan. Ottaako siihen tatskaa vai ei. kattoo muualle, jos niin paljo haittaa jonkun tatskat.

    • 6i85668i
    • AsiaMenneetJärjettömikdi

      Maalaukset ja taideteokset voi ihan hyvin tehdä tauluihin.
      Itsensä maalaaminen ja huomion kerjääminen on täysin järjetöntä.

    • hyvääkaikille

      Olen miettinyt paljon asiaa ja en vain ymmärrä.
      Jotain tarttee olla pahasti pielessä kun rupee tuhrimaan (maksamaan kalliisti ja kokemaan kipua) ja ottaa tatuoinnin.

      Olisi parasta mennä juttelemaan (tulee jopa halvemmaksi) ja selvittää oma tilanteensa ja hyväksyä itsensä sellaisena kuin on, - kuin että rupeaa "teennäispelleksi" kuten joku tuolla kertoo!

      Tatuoinnit ovat todella rumia ja VAARALLISIA että on toisten kopiontia.
      ei uskalla olla sitä mitä on luonnostaan ja nauttia että on hyvä just niin kuin on!

      En halunnut saarnata, - halusin vain kertoa ja neuvoa muita, että - älkää pilatko elämäänne ja älkää ottako runia ja vaarallisia tatuointeja!

      Olette hyviä just niinkuin olette nyt!

    • saaasttaaaa

      Miten voi joku antaa sutata ihonsa. Iho on tatuoinnin jälkeen likaisen näköinen, ei koskaan kaunis.
      Ikäänkuin samat vaatteet olisi koko ajan päällä..
      Miten joku edes voisi noita saastaisia kuvia ihailla.

      Koruja voi vaihdella, mutta tatuointeja ei ja ne jos mitkä, rumentavat ihoa.
      Minua suorastaan tatuoidut ihmiset ällöttää.

      Se hyöty tatuoinneista on, että poliisien on helppo tunnistaa ihminen tatuoinneistaan.

      • NacitjaMuuci

        Suomen etsityin rikollinen Janne "Nacci" Tranberg on ollut kuukausia kateissa poliisulta ja hän on kasvojaan myöten tatuoitu, eivätpä ole löytäneet.


      • Anonyymi
        NacitjaMuuci kirjoitti:

        Suomen etsityin rikollinen Janne "Nacci" Tranberg on ollut kuukausia kateissa poliisulta ja hän on kasvojaan myöten tatuoitu, eivätpä ole löytäneet.

        Todella ihmeellistä. Esim. Espanjassa ja Saksassa noita etsintäkuulutttujen kuvia on monessa paikassa(toisin kuin Suomessa), ja miehen naama ja pää on täynnä tatuointeja.


    • Anonyymi

      Yhdistän aina pienenn epärehellisyyteen ja rikollisuuteen kytkettynä mukaan huumeet ja alkoholi.
      Ei kannata palkata töihin tatuoituja. Itse vaihdan kauppaa jos myyjät ovat tatuoituja.

      • Selvä.


      • Anonyymi

        Siinähän vaihdat, ei vaikuta yhtään mihinkään.


    • Anonyymi

      Minusta tatuoinnit rumentavat sekä miehiä, että naisia, mutta sehän on kai niiden tarkoituskin?

      En usko että kukaan kuvittelee niiden kaunistavan ja yleensähän niitä enimmäkseen onkin jo valmiiksi susirumilla ihmisillä tai niillä, jotka kuvittelee, että niillä voisi jotenkin shokeerata. No ehkä vähän voikin, sillä tuntuuhan se pahalta jos jossain luonnonkauniissa ihmisessä, joka on sisältäkin kaunis, on pinnassa "ruma kuva".

      Toisaalta tatuointeja on niillä, jotka on jo sisältä rumia. Silloin pinta ja sisin on tavallaan kondiksessa ja samaa tasoa.

      • Anonyymi

        Tatuoinnit ovat syrjäytyneiden,narkomaanien ja rikollisten tunnusmerkkejä.


    • Anonyymi

      Tatuoinneilla on vain yksi merkitys :
      HUOMION KERJÄÄMINEN .

      Se on TODELLA TYPERÄÄ.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Siinä olikin kuvakavalkadi todella huonoista tatuoinneista. Noissahan ei ollut mitään taiteellista. Lapsellisia tuherruksia. Eli onko tämä ymmärrettävä niin, että joillakin ihmisillä on vain huono maku ja siksi he antavat sotkea ihonsa amatöörimäisillä piirustuksilla?


    • Anonyymi

      Juu, ei viitsitä haukkua tatuoituja ihmisiä. Heillä on jo muutenkin tarpeeksi rankkaa. Useimmilla kuvat ovat todella huonoja, heillä on sekä mielenterveysongelmia että terveysongelmia, tatuoinnit poissa muodista ja niiden poistaminen lähes mahdotonta ja kallista. Tämä puolestaan lisää mielenterveysongelmia ja ahdistusta. Läheiseni ei pysty edes nukkumaan, kun häntä kaduttaa ottamansa kuvat. Sano siinä sitten, että mitäs minä sanoin. Ohimenevä oikku, josta kärsii lopun ikänsä.

    • Anonyymi

      TATUOINTIEN TARVE ON SAIRASTA !!!

      Huumeet ovat tehneet ihmisistä todella SAIRAITA !!!
      Tatuointien ottaminen ON TÄYSIN TURHIA JA TEENNÄISTÄ.

      JÄRKIINTYKÄÄ JO !!!!!!!!!!!!!!

      • Anonyymi

        Tuo huutaminenkaan ei vaikuta terveeltä meiningiltä. Suurin osa onjo aivan järkevää porukkaa ja ne jotka eivät ole, tuskin pystyvät järkiintymään.

        Ei ole muilta pois toisten kuvat, kunhan niistä koituvia sairauksia ei maksateta veronmaksajilla. Eli kaikki kuvistaan masentuneet hoitakoon kuvansa pois ja nuppinsa kuntoon omalla kustannuksellaan.

        Huumeiden käyttäjän sitävastoin on suunnaton kuluerä yhteiskunnalle. Heille voisi antaa sen viimeisen annoksen. Monestakaan entisestä narkkarista ei tule vieroituksen jälkeenkään enää kunnon eläjää.


      • Anonyymi00030

        Sinulla nyt järkiintymistä ei ole ainakaan tapahtunut. Tässä tuntee itsensä yllättävänki viisaaksi ku lukee kehitysidioottien juttuja tatskoista ja niiden vastaisuudesta. Ei sinun ihoa kukaan napsuta joten otahhan lääkkees ja rauhotu. Kaikilla ei nähtävästi tarvis olla somea/älylaitetta saatika edes äänioikeutta.😅


    • Anonyymi

      Lapsuudessa on tainnut jäädä piirtäminen vähiin kun pitää aikuisena itteensä piirrellä kaiken maailman kuvia. Yksittäinen kuva voi olla hieno, mutta kun käsivarret, rintakehä, jalat, kaula ja jopa pää on piirrelty täyteen kuvia, näyttää se kauempaa katsottuna sekametelisopalta. Tällöin taiteellisuus ja kauneus on kaukana. Taulussa tai julisteena kuvat olisi paljon parempia. Elekää hyvät ihmiset itteänne täyteen piirtäkö vaan ostakaa itellenne piirustusvihko & kynä ja piirtäkää vihkoon. Liikaa tatuointeja kehossa näyttää vain tosi rumalta.

      • Anonyymi

        Harvemmin näkee edes sitä yhtä hienoa kuvaa.


    • Anonyymi

      Herrane aika kui on porukalla menny toisten elämä nii pahasti tunteisiin xD

    • Anonyymi

      Rumentamisen lisäksi huonontavat terveyttä.

      https://www.is.fi/menaiset/ilmiot/art-2000010224399.html

      😱
      ”EN ottaisi tatuointeja. Tatuointi voi suoraan aiheuttaa ihon infektion tai yliherkkyysreaktion, myöhemmin jopa ihokasvaimia, ihosyöpiä tai arpisarkoidoosia. Isot tatuoinnit haittaavat esimerkiksi verinäytteen ja selkäydinpunktion ottoa, ihottumien diagnosointia, sädehoidon kohdistusta, ihon värin arviointia ja muuta vastaavaa.” Johanna, 51, sairaanhoitaja terveyskeskuksessa.
      😱

      • Anonyymi

        Mutku se leima on ihan pakko saada. Sairaudet on sitten sen ajan murhe.


    • Anonyymi

      En ymmärrä miksi kaunis nainen omatahtoisesti huonontaa ulkonäköään. Mies on jo alunperin niin huonon näköinen että ei niin suurta väliä. Sairasta hommaa tuo tatuoiminen. Jos tatuoit selkäsi, niin et näe sitä itse. Ihan niin kun laittaisi taulut väärin päin seinällä. Idioottimaista. Tatuointipoistaj ova tulevaisuuden ala. Siellä ei työttömyys näy.

      • Anonyymi

        Ei sitä tarvii kaikkea ymmärtääkkää, mulla sekä mun miehellä on tatuointeja


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      376
      2406
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      65
      1860
    3. 154
      1433
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1247
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1211
    6. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      945
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      90
      884
    8. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      842
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      43
      815
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      28
      813
    Aihe