Mies on ilmeisesti ottanut oikeuden omiin

3143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaimo ehkä kuvitteli voivansa ottaa miehestä eron ja kävellä elävänä ulos talosta. Rakkauttaan se mies osoitti, joka ollaan yhdessä elävänä tai kuolleena. Vaimo oli myös luvannut rakastaa kunnes kuolema erottaa.

Naisilta kummasti tahtoo unohtua lupauksensa.

Äänestä

tämmösiä ne korkeastikoulutetut jännät on eli jännien ja jännäjennjen jännää elämää

2Äänestä

Rouva kyllästynyt ätmi-mieheensä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voivoivoi kirjoitti:

käsiinsä. Ikävä tapaus.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005872019.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu