Ok. mies etsii ok. naista, toimiiko s24?

kovakoo

Profiili on laitettu oikein kuvan kanssa.
Yritin tekstissä olla hillitty, en ylihauska. Kuvakin on oikeassa elämässä useamman naisen sanomana kerrottu olevan 'syötävän hyvä'.
Ihmettelen, ettei herätä mielenkiintoa. Haen ikäistäni naista, enkä anna ymmärtää olevani seksin perässä.
Hiljaista pitelee. Parikymmentä on katsonut profiilia, mutta edes flirttiä ei ole vielä näkynyt.
Selaus palstalla:
Ainakin viisi vuotta samoja naisia seuraa hakemassa.
Onkohan mitään toivoa, vai pitääkö jotakin kuperkeikkaa tehdä, että naiset kiinnostuvat.
Ai niin. Unohdin kertoa varallisuudestani. Pitäisikö kirjoittaa, että on rikas?
Kun en hae sellaista, joka rahaan rakastuu. Vaan ihan minusta kiinnostuu. Vaikka olisin keppikerjäläinen.

3

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karrella

      Hei Ok mies.
      Tuo kuva asia.. olet komea..?
      Moni ihan tavallisen näköinen, söpö, nätti nainen ei uskalla laittaa viestiä komealle miehelle.
      Syitä siihen on monia.. esim. kukapa haluaa olla "harmaavarpunen" komean vierellä tai ajattelee, että komea hakee kaunista.
      Mitä olet laittanut ihannekumppaniin? Hoikka, siro, sportti, normaali ? Paino alle 70 kg?
      Sillä karsit Suomi24 naisista 75%:a.
      Minkä ikäinen olet? Ja minkä ikäistä haet? Jos haet itseäsi selkeästi nuorempaa, niin mieti mikä vetovoimatekijä sinussa on, josta nuori nainen kiinnostuu..
      Minua ei kiinnosta miehet, jotka ovat elämäntapaurheilijoita, matkustelu on elämäntapa, ovat absolutisteja.. Ehkä nämä myös muutamalle muulle miinusmerkkisiä asioita kumppania etsiessä.
      Jokin sun profiilissa ehkä on pielessä, tai sitten oot vaan liian malttamaton :)
      Miksi et itse viestitä sinua kiinnostaville profiileille?
      Tuon vuosien vierimisen olen huomannut myös S24 miehien kohdalla.. Hyvin moni on ollut seuranhaussa jo vuosia. Jopa kymmenen vuotta vanhoja profiileita.. Jos ei siinä ajassa löydy, niin löytyykö koskaan.
      Joku on kertonut että.. juu, olen kyllä seurustellutkin välillä.. Hehheh..
      Onko se yhdessä olemiseen sitoutumista, seurustelua, jos profiili on kiinni, josta se sitten lyhyen seikkailun jälkeen taas avataan. Profiili kiinni, pois oikeasti, jos on tosissaan.

    • Karrella

      juu.. huomasin, haet ikäistäsi naista :)

    • kkokokook

      huomasin saman pitäisi olla prinssi vissiin että kiinnostus herää, rahoista ei kande alkaa puhumaan, sitä on jo tässä iässä joka pankki täynnä sen maksimi 100 000 loput jemmassa mutta mitä siitä, naistahan sitä etsittiin ja muutamilla väkinäisillä treffeillä kävin, normaalipainoinen oli aika lihava tynnöri, ok näköinen nainen oli aivan kauhea homssu ja pienet tissit, vapaa nainen asui vielä exän kanssa joka pani vielä sitä siis haloo antoi vieläpillua sille vuokran vastikkeeksi ja vielä kertoi mulle sen kun syötiin ruokaa jonka minä maksoin vitutti poistin profiilin menin tansseihin ja nyppäsin akan sieltä niin näki mitä tilaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3252
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1301
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      180
      1236
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      971
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      942
    7. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      849
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    Aihe