nomitäsnyt

meniköpieleen

Olen 34v mies ja avovaimo 32v.
Ollaan 5v yhdessä. Ei lasta eikä paskaa niin sanotusti. Mä niin kovasti haluaisin lapsia ja niin pitkään olen haaveillut että kun löydän ihanan naisen niin asetutaan ja aletaan hommiin.
Mutta kun ei!
Nainen sanoo mulle ettei ole synnytyskone eikä lapset nyt pahemmin kiinnostaa "tällä hetkellä" niin kuin aina tässä vuosien varrella.
Mutta nyt hogaan että eihän se muija taida edes varmaan pahemmin tykätä lapsista.
Koko ajan joku ongelma ja valivali ja pelko ja epävarmuus elämä on kamalaa. Mulle tulee ikäkriisi ettei ole vieläkään lapsia prkllll!

Olen suorastaan kyllästynyt tähän suhteeseen. Seksi on edelleen sellaista että mä teen aina aloitteen. Enpä ole tehnyt 2kk nii eipä mitään ole ollut.
Onko se tätä ettei vaan millään tahdo erota ja epäonnistua. Sitten kaikki alusta :S
Suomessa elämä on helppoa ja apua saa.
Silti ei jakseta naida ja väsyttää ja yhyyh ja rahat ei muka riitä.
On se kummaa kun tunnen 2 kaveria yhdellä 6lasta mun ikäinen pariskunta ja toisella 5lasta yh äiti.
Toki on välillä tiukkaa jne mutta kukaan ei näe nälkää eivätkä ole mitään rikkaita todellakaan.

4

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jostässänyt

      Mun järki sanoo et teidän pitäis istua pöydän ääreen ja keskustella rehellisesti kaikesta. Omalta osaltas kerrot mitä haluat elämältä, kysyt mitä puoliso haluaa. Kerrot että tuntuu pahalta kun toinen ei halua sua seksuaalisesti. Voitko sä tehä jotain hänen mielestään mikä auttais häntä haluttomuuden yli. Jos asioita ei pystytä aikuismaisesti keskustelemaan ilman tappelemista tai syyttämistä/syyllistymistä ni en mä näe tossa mitään järkeä. Mieti kunnolla ensin oma asenne ja mielipiteet, toiveet ja halut valmiiksi. Mieti mitä haluat saavuttaa ja mihin olet valmis. Missä voit joustaa missä et. Tsemppiä!

    • Ghjjkk

      Puhukaa kunnolla jos ei halua lasta, parempi että etsit uuden rouvan, on monia jotka haluaa äidiksi ja haluavat perheen. Kylmää naista ei kannata väkisin tehdä äidiksi, kärsii lapsi kun kylmä äiti suhde.

      Tuon ikäisellä tulee jo ikä vastaan 34v synnytys voi olla jo hankalampaa kun ei ole aiemmin lapsi synnyttänyt.

    • Äitiitsekin

      Kysyt suoraan lapsista ja eukko vaihtoon jos ei tahdo niitä. Turhaan hukkaat aikaasi jos oikeasti tahdot lapsia. Eukko löytää kyl hengenheimolaisen.

    • kokenutkehäkettu

      Joo tuossa iässä ei enää ajatella "ehkä sitten joskus"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      72
      4164
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      96
      3587
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3309
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      2830
    5. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2309
    6. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      40
      2248
    7. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      22
      2042
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      20
      1554
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      12
      1500
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      32
      1486
    Aihe