Ajattelin tässä että voisin ruveta gootiksi, koska se on niin trendekästä nykyään. Onko teillä ehdotuksia minkälaista musiikkia minun pitäisi alkaa kuuntelemaan? Entäs vaatteet? Onko olemassa jotain tiettyä vaatemerkkiä mitä gootit käyttävät, vai mistä te löydätte teidän uudet vaatteet? Entä miten olette sisustaneet huoneenne?
Kiitos kaikille avusta.
Dark Angel
Kiitos kaikille avusta.
Dark Angel
Vastaukset 14
Vanhimmat
Goottius ei ole trendikästä, se on trendien ulkopuolella. Unohda koko juttu.
Musiikkia: ¨
-The sister of mercy
-Rosetta stone
Vaate materejaaleja ovat lateksi, samentti, pitsi,nahka.
Suomessa käytetään useimmiten verkkosukkiksia
ja lyhyt hame tai leveä helmainen mekko!
Miehet käyttävät usein myös mustaa paitaa!
korut:Ankh-risti
Siis miehet käyttää valkoista paitaa!
Kuulostaa aika sexyltä! Siis toi naisten pukeutuminen, mistäköhän mahtaisi löytyä vapaa, parikymppinen goottityttö? :)
täytyykin ruveta käymään useammin jos täällä on näin hauskoja tyyppejä.päiväni pelastus.
Toivon syvästi, että tämä viesti on vitsi - gootiksi ei voi ryhtyä. Piste.
Jos gootiksi ei voi ruveta, niin synnytäänkö gootiksi? Mistä tietää onko syntynyt gootiksi? Vai sanooko pappi ristiäisissä, että tämä tyttö on syntynyt gootiksi. Entäs jos on syntynyt gootiksi, mut tykkää Pikku G:stä? Mitä sit tapahtuu? Onks rasmus gootti bändi? Sil lauril on niin ihanat mustat hiukset. Se on varmaan aika gootti.
Kiitos vastauksista
Dark Angel
Aika hyvä heitto.
Joo, ei se Lauri oikein ole gootti. Ei lähellekään..
Kuten sanon saman kuten moni,tai jotkut, tulevat kohta sanomaan tämän sinulle; ota asioista selvää.
Kannattaa pyytää INNON Marko sisustamaan uusi gootti kotisi. Yleensä gootit suosii vaaleanpunaista ja tollasta. Musiikiks kelpaa kaikki missä on sellasii kärsivii mustii pikku miehiä. Sellasta kärsivää juttuu ja blä blaa. Rasmus on kyl aika goottii tavaraa, ku se ihq Laurikin on semmonen tosi ihq!!
Voisinko minäkin ruveta gootiksi kanssasi!! Voi kun se olisi todella kivaa!! Ostellaan pikkusia gootti vaatteitta ja sisustetaan pikkuiset gootti talomme tosi gootiksi 69 eyesin musiikin tahdissa, jooko??
Mikä ihmisiä vaivaa nykyään? Miksei sitä voi vaan olla oma ittensä? Pitääkö aina yrittää olla jotain? Harrastakaa liikuntaa ja syökää paljon hedelmiä ja kasviksia ja kalanmaksaöljy tabletteja. Lukekaa kirjoja. Sivistykää! Olkaa ihmisiksi!
Jeesus on tullut takaisin!
hyvät ihmiset... tajutkaa ettei gootiksi voi ruveta typerän päähänpiston takia... jos olet oikeati gootti kyllä se sieltä rupeaa pintaan nousemaan elämän jossain vaiheessa. esim. rupeat diggailemaan mustanpuhuvasta musasta ja tälläisistä jutuista... niin ja gootti ei ole koskaan muodissa... se on syvällinen asia ei teinien trendi...
www.klooniporo.org/trashcans/totg/
Huonetta ei tarvitse sisustaa. Kanna vain kaikki tavarat ulos ja teurasta aikuinen sika keskellä korkeintaan 50 neliön kokoista huonetta. Saat ilmaisen värin seiniin ja katu-uskottavan koristeen huoneeseesi siasta.