voi mennä miesten/naisten puolelle esim. uimahallikäyntien aikana?
Olen hyvin huolestunut lasten turvallisuudesta. Mikä on oikein??
Mikä on laki siinä, että tyttölapsi/poikalapsi vo
12
541
Vastaukset
- Lomailija__
Teinityttöjä miesten saunaan. <3
- Vastaanvaan
Vanhemman seurassa on turvallisempaa kuin yksin.
- perheeniskä
Olipa typerä aloitus!Ei taida kyl aloittajalla olla omia lapsia,eikä kaikki muumit kohallaan.
- Outojollotus
Vaikuttaa paikalliselta pedofiililta.
- epätietoinenkysyy
Nykyisin ei enää käytetä termejä tyttö tai poika, on hän. Ja sitten kolmas sukupuoli.
Niin, kumpaan saunaan tulee mennä jos kokee edustavansa kolmatta sukupuolta? - kaikenlaistatapahtuu
No, maailmassa on kaikenlaista. Jos Sinun mielestäsi näyttää, että aloitus on tosi surkeaa, niin miksi jatkatte. Lopettakaa!!
Olisi ehkä hyvä tietää, minkä ikäinen tyttölapsi voi mennä ukkojen puolelle ja taas minkä ikäinen poikalapsi voi mennä naistenpuolelle. Tosin naistenpuolelle menevä poikalapsi on jotenkin kaikkien mielestä ymmärrettävää, mutta useammin tyttölapsen intiimi ukkomiesten ja kaikenlaisten mielitekojen asioissa elävien vuoksi on syytä olla todella varuillaan, ettei lapsi joudu uhriksi.
Ihan hyvä, jos Pyhäjärvellä kaikki on hyvin esim. seksuaalisen väärinkäytön johdosta. Mutta, kun maailma on paha ja kaikkea p ..skaa tulee esille, on mielestäni aloitus todella asiallinen.
Niin, minkäikäinen tyttölapsi voi mennä ukkojen puolelle?
Minkä ikäinen poikalapsi voi mennä naisten puolelle?
Jos mukana on oma isä tai äiti, voisi ajatella, että asia on OK. Mutta jos seurana on joku muu?? Pitääpä miettiä??.
Tärkeintä on, ettei lasta särjetä!!- sellaistaseon
Poikia ei pitäisi viedä naisten puolelle lainkaan. Akoilla on erittäin paha tapa kommentoida poikalasten ulkonäköä ja muuta. Ompas pojalla ihana pippeli. Ompas kaunis poika, onko se tyttö vai poika? Tuollaisia oksetuksia on ihan todistetusti ja yllättävän paljon. Akoilla ei ole mitään rotia. Voi vaan kuvitella mitä traumoja ja komplekseja tuollaiset kälätykset tekee alitajuntaan.
Jos jokin ukko kommentoisi pikkutytön pimppiä millään asteella tai rintojen olemattomuutta tai olemista, tulisi kuolemantuomio samantien. Vähintään turpaan oikein porukalla vedettynä.
Että turha on miehiä syyllistää aina kun naiset on aivan yhtä pahoja. Jopa pahempia mutta osaavat/saavat tehdä sen ilman kummempaa seuraamusta.
Ja toden totta naissiivoojat miesten suihkutiloissa niiden käytön aikana on arveluttavaa. Jos miehellä sattuisi iskemään autonomisen hermoston ja alitajunnan aikaansaama jäykistyminen, saisi hän välittömästi haasteen oikeuteen seksuaalisesta häirinnästä ja muista seksuaalirikoksista. - syytävaroa
Oletko kokenut jotain tuollaista. Mielestäni naisten puolella on lähes tulkoon kaikki sellaisia, että ajattelevat, että vanhempi ei ole raaskinut tai ei ole uskaltanut laittaa lasta yksin ukkojen puolelle. Maailma on niin raadollinen.
- Kallonkutistajalle.asiaa
Sairauden siivittämä ajatuksen juoksu, jatkumona tällä tyypillä.
Jos poika lapsella on karsee kyrpä niin se voi mennä naisiin.
- lmikämättää
Hävetkää, olette kaikki sairaita, jotka otatte kantaa asiaan tällä tavoin.
Sitten, kun jotain tapahtuu. Entä sitten??
- seontotta
Katsoitteko ohjelmaa "Hullu"?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6952763Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,311376Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131314Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2501245- 1131235
- 1051075
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?112973Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k105949Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50779- 64761