Kukahan on saanut talviurakan siitä ettei tarvi kevyen liikenteen väyliä pitää kunnossa? Ainaki keskusta- harriniva väli ihan takaraivo kunnossa. Viime talvena pietikäiseltä auraus ja hiekotus onnistui.
Hupsistakeikkaa
Nastakenkäkauppaan
8781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei sitten Pietikäinen vaan joku muu!
Kilpailu on kovaa ja halvin otetaan vaikka osa töistä jäisi tekemttä.
Yit:llä koko länsikaira!
Se siitä sitte!
Ei tartte karhtia.
Olisko Ollilan vastuulla?
Kuka lie, mutta toivottavasti kunnossapitäjä osaa jättää potkukelkoille tien sivuun hiekottamattoman väylän. Vanhustenkin pitää päästä kauppaan.
EI aloiteta valittamista.ennenkö on mistä valittaa.
Voi hyvänen aika tuota kevyen liikenteen väylien harjoitusta. Muutaman metrin matkalla 5 cm patja ja sitte pitkiä pätkiä aivan pääkallo jää. Ei ole homma hanskassa.
Ei ole naapurikunnnassa 99450 Palojoensuussa sen kummempi! Meillä ei aurausurakoitsija ole aikonutkaan aukaista kuin suoran kevyenliikenteenväylän. Pistotiet saa aukaista jokainen joka sinne menee. Laitetaan kiinni kun ei voi sinne kevyenliikenteenväylälle mennä . Kyllä on merkillistä?