100 maratoonarit

Kuulin yhdessä tapahtumassa kun puhuivat niistä ketkä juoksee paljon, jopa sata maratonia, etteivät ole kovia vaan korvaavat suurella määrällä laadun eli kovat juoksuajat.
Onko näitä Suomessa paljonkin, jotka juoksevat vuodessa esim 20 kertaa?
11770
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kuinkas rojekti onnistuu koronasääntöjen aikaan?

Äänestä

Soita poskea.
Parasta 200 maratonin kokeneet vetskut.

Äänestä

Tiiän yhden tyypin joka juossut 2.20 maran 30vuotta sitten, yhteensä yli 1000maratonia nyt 65v ja juoksee edelleen maratoneja.

Äänestä
  • Meneekö vielä alle neljän?

    Äänestä

  • Uskoisko tuota? 1000, eli vuodessa 30.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Meneekö vielä alle neljän?

    3.59 meni syyskuussa.

    Äänestä

Lasketaanko kuuden tunnin kähö maratoonit mukaan?

Äänestä

onhan noita juoksunarkomaaneja, jotka tota tekevät, kolme viikossa, siihen matkustamiset vielä päälle. Kovat on Kovia, sano entinen poika, kun neitsyys meni nelikymppisenä.

Äänestä
  • Nandit hakivat vettä lähteestä, 6 km päästä. Ne pärjäsivät melkein sellaisinaan.

    Äänestä

Tuo pitää paikkansa, että oli tyyppejä, jotka juoksivat montakin maratonia viikossa. Ajat oli kyllä sitten 4-5 tuntia.
Itse aloitin 27v ja varmaan 15 vuotta harrastin, kunnes jalka hajosi. 49 ehdin juosta. paras oli jotain 2.47 paikkeilla. Yleensä alle kolmen tunnin.
Pari pahaa sippaamista, yhden keskeytin 30km kohdalla.

Äänestä
  • Jatkan vielä, että juoksusta tulee vähän kuin huume. Sitten kun se jää, monen alkaa juomaan. Näin kävi minullekin. Onneksi sekin meni aikoinaan ohi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pawlow kirjoitti:

Kuulin yhdessä tapahtumassa kun puhuivat niistä ketkä juoksee paljon, jopa sata maratonia, etteivät ole kovia vaan korvaavat suurella määrällä laadun eli kovat juoksuajat.
Onko näitä Suomessa paljonkin, jotka juoksevat vuodessa esim 20 kertaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu