Skål skåll

Nyt on ruotsalaisuuden päivä ja liput salossa, miten juhlitte? Muutaman hartwallin juoman voi arkenakin ottaa ja runkata Hannah Graafin kuville.
3118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se magdalena oli näistä se paremman näköinen

Äänestä

Svenska dagen. Ruåtsalaisuuden päivä. 2. 2. Toinen toista.

Äänestä

Helan går, helan går. Kyllä nyt tekisi terää nuori ja isotissinen ruotsalaisblondi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihansama13 kirjoitti:

Nyt on ruotsalaisuuden päivä ja liput salossa, miten juhlitte? Muutaman hartwallin juoman voi arkenakin ottaa ja runkata Hannah Graafin kuville.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu