Viimeisimmän gallupin mukaan vasurit laskusuunnassa, hyvä niin. Ketä kiinnostaa kommunismi, sosialismi, vallankumous ja Venäjä.
Vasurien kannatus laskee
7
265
Vastaukset
- vassujavainovat
Missä sellasia vasureita muka vielä on, jotka höpöttää kommunismista ? Eikö ne ole niissä mikropuolueissa, KTP ja SKP ?
Nykyinen vasemmistoliitto on kait vasuripuolue joka ei aja mitään kommunismia, vaan yleistä sosialismia ilman isompaa aatteen paloa.
Taitaa nuo sossut olla ainoat nosteessa paistattelevat vasemmistosta nyt, heillä tuli nostetta paljon kun persut hajosi, sieltä lähti ne sossut jotka oli menneet persuihin silloin, kun persut saivat jytkynsä. - äitivenäjä
Nyky-Venäjällä ei ole mitään tekemistä kommunismin tai vasemmistolaisen aatteen kanssa. Enemmän ovat lähempänä äärinationalisteja, kuten Hullu-ahoa ja muita rasistisen katsantokannan omaavia persuja!
Tämän päivän Venäjällä sivistyneistö ja vanhempi väki haikailee ja kaipaa Neuvostoliiton aikoja, jolloin eläkkeet juoksivat ja riittivät jokapäiväiseen elämään! - Kissapuussa
Laskee vain aloittajan mielikuvituksissa, gallupeissa nousee ja kepu vajoaa suohon.
- ammattikuski
Minua kiinnostaa, mutta vain historian valossa. Jos minulla olisi valta, niin lopettaisin koko viher vasemmiston plus rkp.n ääriliikkeinä.
- TulevatTyyriiksi
Parempi jos ainoastaan perussuomalaisten kannatus nousee. Huhtikuun eduskuntavaaleissa perussuomalaiset ykköseksi. Vähenisi haittapakolaiset Suomesta/varaus lisääntyisi
- Samaavanhaalevyä
Eikö perussuomalaiset olleet tekemässä jo nykyistä hallitusohjelmaa. Kannattaisi pysyä oppositiossa, silloin ei hallitusvastuu paina ja voi huudella lämpimikseen mitä tykkää.
- 873645
Samaavanhaalevyä kirjoitti:
Eikö perussuomalaiset olleet tekemässä jo nykyistä hallitusohjelmaa. Kannattaisi pysyä oppositiossa, silloin ei hallitusvastuu paina ja voi huudella lämpimikseen mitä tykkää.
Jos taas kerran puhuttaissiinkin totta. Perussuomalaisten hallituskausi ei ollut pitkä, kuitenkin tapahtumia riitti.
KOSKAAN ENNEN Suomen historian aikana ei ole tullut niinpaljon pakolaisia kuin silloin kun Perussuomalaiset olivat hallituksessa, tämähän on totta, vai onko?
Suomen taloushan ei enään kestäisi jos tulisi samanlainen rynnäkkö kuin silloin 2015.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943869Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741310Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020941- 46934
- 42856
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt213822Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua56690