https://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/264248-tutkijat-bbclla-jattiyllatys-vauvojen-maara-romahtanut-puolessa-maailman-maista
Jonkun tutkimuksen mukaan vauvojen määrä on romahtanut "puolessa" maailman maista? MUTTA
unohdetaan sanoa, että valkoisten asuttamat maat ovat kaikki mukana. Ja mustien asuttamat maat eivät ole eikä paljon muukaan ei-valkoinen maa.
Jutussa jopa mainitaan Nigerin kammottava syntyvyysluku 7,1 eli jokainen nainen synnyttää yli 7 lasta! Saharan eteläpuolen maiden väestö arvioidaan kolminkertaistuvan miljardista kolmeen miljardiin tällä vuosisadalla.
Ylisuuri väestö on maailman kaikkien suurten ongelmien perussyy! Sekin "unohdetaan" mainita lännen valtamedioiden jutuissa. On suorastaan koomista kauhistella syntyvyyden vähentymistä, kun maailma on hukkumassa ihmisiin.
Taas kauhistellaan väestön ROMAHDUSTA!?
12
131
Vastaukset
- Mediatarkkailija
BBC tunnetaan kiivaana vasurimediana Britanniassa. Se suoltaa suvakki- ja mamutuspropagandaa jatkuvalla syötöllä. YLE on Suomen BBC.
Olen huomannut, että YLE ja muu maamme valtamedia kopioi uutisia suoraan BBC:n sivuilta uutiskuvia myöten. Eiköhän se kerro kaiken oleellisen?- Waat
Ai BBC on vasurimedia. Ajaako se siis talouden sosialisoimista? Käsittääksen Iso-Britannia on hyvin kapitalismimyönteinen maa.
- Mediatarkkailija
Waat kirjoitti:
Ai BBC on vasurimedia. Ajaako se siis talouden sosialisoimista? Käsittääksen Iso-Britannia on hyvin kapitalismimyönteinen maa.
Kyse on ns. vasemmistoliberalimista eli oikeasti kulttuurimarxismista. Tuossa länsimaiden eliittiä ja valtamedioita riivaavassa aatteessa hyväksytään markkinatalous ja jopa räikeä kapitalismi JOTTA sen avulla kaikki muut perinteiset arvot saadaan tuhottua. Tilalle tuodaan marxilainen arvomaailma.
Käy ensin koulusi loppuun ennen kuin tulet kommentoimaan viisaammillesi! - Waat
Mediatarkkailija kirjoitti:
Kyse on ns. vasemmistoliberalimista eli oikeasti kulttuurimarxismista. Tuossa länsimaiden eliittiä ja valtamedioita riivaavassa aatteessa hyväksytään markkinatalous ja jopa räikeä kapitalismi JOTTA sen avulla kaikki muut perinteiset arvot saadaan tuhottua. Tilalle tuodaan marxilainen arvomaailma.
Käy ensin koulusi loppuun ennen kuin tulet kommentoimaan viisaammillesi!Höpö höpö, pentu. Sinä toistat vain vain tätä nykykonservatiivien ja uusnatsien jargonia. Kulttuurimarxismi on pentujen ja idioottien höpöhöpökäsite.
Jaottelu oikeistoon ja vasemmistoon liittyy perinteisiin talouteen ja yhteiskuntarakenteisiin. Ja talous on se, mikä maailmaa pyörittää.
Oletko koskaan tutustunut Marxin teoksiin? Niitä luetaan vieläkin ihan jopa jenkkiyliopistoissa. Niissä on paljon älykästä analyysiä siitä kuinka kapitalismi toimii. - Mediatarkkailija
Waat kirjoitti:
Höpö höpö, pentu. Sinä toistat vain vain tätä nykykonservatiivien ja uusnatsien jargonia. Kulttuurimarxismi on pentujen ja idioottien höpöhöpökäsite.
Jaottelu oikeistoon ja vasemmistoon liittyy perinteisiin talouteen ja yhteiskuntarakenteisiin. Ja talous on se, mikä maailmaa pyörittää.
Oletko koskaan tutustunut Marxin teoksiin? Niitä luetaan vieläkin ihan jopa jenkkiyliopistoissa. Niissä on paljon älykästä analyysiä siitä kuinka kapitalismi toimii.Hohhoijaa! Olisiko sinunkin aika tulla pois sieltä 1970-luvun poteroista ja päivittää tietosi nykyisestä poliittisesta tilanteesta?
Etkö edes ole huomannut, kuinka paljon kommunisti ja demarit ovat muuttuneet 50 vuodessa? Ja perinteinen oikeisto on loppunut, kun Kokoomuskin on "liberaali". Sehän on USA:sta saapunut kulttuurimarxistien harhautusnimitys.
Talous kyllä pyörittää maailmaa, mutta arvomaailmaan pitää kuulua muutakin. Ns. vasemmistoliberaalit pyrkivät, että ei kuuluisi! - Mediatarkkailija
Waat kirjoitti:
Ai BBC on vasurimedia. Ajaako se siis talouden sosialisoimista? Käsittääksen Iso-Britannia on hyvin kapitalismimyönteinen maa.
Onhan Suomikin "kapitalistimyönteinen" maa, mutta meidän BBC eli YLE on ns. vasemmistoliberaalien eli punaviherkelta-toimittajien temmellyskenttä!
- kuutelen
Waat kirjoitti:
Ai BBC on vasurimedia. Ajaako se siis talouden sosialisoimista? Käsittääksen Iso-Britannia on hyvin kapitalismimyönteinen maa.
Clinton kuuluu vasemmistopuolueeseen amerikassa ja bbc on hänen puolellaan oikeistolaista rumppia vastaa.
Suomessakin populisteja nimitetään äärioikeistoksi eikä vasemmistoksi. Joten mitä oikeistolla oikein tarkoitat jää udun taa.
Väki vähenöö pidot paranoo. Ja apinat tekkee työhommat panaanipalakalla.
- GoneIn60Hours
Natsi-Suomessahan kaikki perheet naisineen ja lapsineen paikalliset Ameliikan Narkommarit vetää myrkyillä sairaiksi, sosialisoivat "Demokratian ja tasa-arvon nimeen" kaikki.
Onko vähän lisääntymisongelmia?
Tervetuloo Helvettiin nimeltä SUOMI!
Niin se todellakin on se Laki ja Järjestys. Kuka aikoinaan keksi mokoman ... Juutalaiset??????? Natsit???? Romaanit??? - eitolokuntolokkua
Maailman väkiluvun kasvua kauhistellaan ja toisaalta ollaan huolissaan Suomen väkiluvun alenemisesta.
Jossain ovat aivot nyt vajaakäytössä.
Ilmastonmuutostalkoisiin pitää osallistua joka maassa muttako eikö väenpaljouden hallinnassa??? COMEON! - ainapullauunissa
Mikä somppujen lapsisyntyvyys niiden määrän kohti?
- päätöksilläonvaikutus
Ei senyt hirveesti ole ollut huolenaiheena tähän asti.Tasaarvoinen avioliittolaki on kyllä. Mitenkään tuota mottimatta valita on tuossa suhteessa tehty,syntyvyys kun ei lähde saman sukupuolen yhteistuumin nousuun vaikka kuinka nylkyttäisivät.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005107000.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931462
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138923- 85882
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?57873- 53806
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255693Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10690Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58654Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä333651Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol73621