Toivotaan nyt että tuo vesisade jatkuu niin että lumilinna jää rakentamatta.
Vastaukset 14
- sopeudutaan
Voisihan sitä käyttää kylpylänä. Sadevesi on hyväksi iholle ja tukalle.
- peruskemiläinen
Eikö se tehä betonista? No,eihän nykybetoni tosiaan kestä vesisadettakkaan.
- hiekallerakennettu
Harhaanjohtava nimi siis, oikea olisi ympärivuotinen betonilinna. Vaan onko linnan näköinen?
- tuleekovaiei
Eikös sinne oo tulos iso halli ? jonne tulee ympärivuotinen lumilinna? Kalliiksi se vasta tulee :/
- Sähkösyöppöseon
Se on kuin suuri pakastin. Sähkönkulutus on hirmuinen. Energialaitos kiittää.
Tässä vähän mallia ympärivuotiseen lumimatkailuun.
Ei haittaa vaikka ulkona olis 40c lämmintä lasketella voi ja perheen pienimmät tai laskutaidottomat voivat ihailla kuinka valkokulmapingviinit ja kuningaspingviinit marssivat jäällä.
Nälkäisten kannattaa suunnata puiston kahteen eri teemaravintolaan tai rinteen väliasemalla sijaitsevaan Avalanche Café ‑kahvilaan.
https://www.expedia.fi/Ski-Dubai-Al-Barsha.d6083273.nahtavyydet
Onnea ja menestystä Kemin linnalle. 😂- hghghgh
Nouseekohan kuntalaisten sähkölaskut paljonkin tämän sähkösyöpön takia ?????? Pitää seurata .
- yuiokjhgfklkjgfghjkjhgf
Rytikarin kauppa lakkautettiin osin syystä kun myynti ei ollut Keskon asettamien tavoitteiden mukaista. Näin on käynyt monelle myymälälle. Rytikarilaiset kävivät paljon kaupungissa ostoksilla joilla oli oma auto. Käyvät edelleen esim. Kemin City Marketissa. Jos kimppakyyti lakkautetaan, tilanne on kyllä surkea vanhusväestön kohdalla Rytikarissa. Siellä on Alamommo päättävissä elimissä, eikö hän voisi tehdä jotain konkreettista asuinalueensa hyväksi, on ainakin joskus asunut siellä itsekin, sitä en tiedä asuuko edelleen. Olisi voinut lahjoittaa syntymäpäivä rahat eläkeläisten hyväksi, tuskin lapsiperheitä ko. alueella kovin paljon.
- kiekkopalloilija
Onkohan sukua sille jääkiekkopiirien tuntemalle Ylämummolle?
- Käböykäbäböy
Mitenkä koko rytikari/hepolahti slummit liittyy lumilinaan????
- valkeneeko
Eikös aivoissa raksuta miten liittyy ?????? Jospa se valkenis , kun vähän aikaa mietiskelet .
- Piristys
Nyt voi jakainen kemiläinen ja miksei vierspaikkakuntalainenkin käydä ottamassa valokyvyn Kemin keskustassa. https://aijaa.com/WNgfs4
Läpikävelyn jälkeen velatkin tuntuu saatavilta.😫😫😫- Herrajumalasentäs
Jaaha! Kukahan tämänkin kurjuuden piristyksen maksaa?
- peruskemiläinen
Kuka maksaa? Veronmaksajat tietysti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu501178- 16825
- 68732
- 63725
- 47704
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69688Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9540Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8500- 4472
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104469Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 16421
- 35404
- 34404
- 35399