Toivotaan nyt että tuo vesisade jatkuu niin että lumilinna jää rakentamatta.
Peukut pystyyn.
gtrfedw
14484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Voisihan sitä käyttää kylpylänä. Sadevesi on hyväksi iholle ja tukalle.
Eikö se tehä betonista? No,eihän nykybetoni tosiaan kestä vesisadettakkaan.
Harhaanjohtava nimi siis, oikea olisi ympärivuotinen betonilinna. Vaan onko linnan näköinen?
Eikös sinne oo tulos iso halli ? jonne tulee ympärivuotinen lumilinna? Kalliiksi se vasta tulee :/
Se on kuin suuri pakastin. Sähkönkulutus on hirmuinen. Energialaitos kiittää.
Tässä vähän mallia ympärivuotiseen lumimatkailuun.
Ei haittaa vaikka ulkona olis 40c lämmintä lasketella voi ja perheen pienimmät tai laskutaidottomat voivat ihailla kuinka valkokulmapingviinit ja kuningaspingviinit marssivat jäällä.
Nälkäisten kannattaa suunnata puiston kahteen eri teemaravintolaan tai rinteen väliasemalla sijaitsevaan Avalanche Café ‑kahvilaan.
https://www.expedia.fi/Ski-Dubai-Al-Barsha.d6083273.nahtavyydet
Onnea ja menestystä Kemin linnalle. 😂
Nouseekohan kuntalaisten sähkölaskut paljonkin tämän sähkösyöpön takia ?????? Pitää seurata .
Rytikarin kauppa lakkautettiin osin syystä kun myynti ei ollut Keskon asettamien tavoitteiden mukaista. Näin on käynyt monelle myymälälle. Rytikarilaiset kävivät paljon kaupungissa ostoksilla joilla oli oma auto. Käyvät edelleen esim. Kemin City Marketissa. Jos kimppakyyti lakkautetaan, tilanne on kyllä surkea vanhusväestön kohdalla Rytikarissa. Siellä on Alamommo päättävissä elimissä, eikö hän voisi tehdä jotain konkreettista asuinalueensa hyväksi, on ainakin joskus asunut siellä itsekin, sitä en tiedä asuuko edelleen. Olisi voinut lahjoittaa syntymäpäivä rahat eläkeläisten hyväksi, tuskin lapsiperheitä ko. alueella kovin paljon.
Onkohan sukua sille jääkiekkopiirien tuntemalle Ylämummolle?
Mitenkä koko rytikari/hepolahti slummit liittyy lumilinaan????
Eikös aivoissa raksuta miten liittyy ?????? Jospa se valkenis , kun vähän aikaa mietiskelet .
Nyt voi jakainen kemiläinen ja miksei vierspaikkakuntalainenkin käydä ottamassa valokyvyn Kemin keskustassa. https://aijaa.com/WNgfs4
Läpikävelyn jälkeen velatkin tuntuu saatavilta.😫😫😫
Jaaha! Kukahan tämänkin kurjuuden piristyksen maksaa?
Kuka maksaa? Veronmaksajat tietysti.