Niinku tota hoito ja palvelu! Millaiset on ollut kokemukset?
Aslak skyla
22
217
Vastaukset
- Lekuriiiiinko
puhuu kovaa ja silmät suurella. Hoono soomi. Tympeä on siskon katse kun rahat ottaapi pois. Kuitin antaa. Terkkarissa käyn seukalla kerralla.
- handjob69
Sain käsihoidon onnellisella lopulla. Hinta oli kova!
- harhaakaikkion
Ei ole kunnon palvelua. Nytkin on kiinni kahden viikon ajan. Mene nyt sinne lääkäriin, kun ei ole lääkäriä.
- harhaakaikkionon
Netissä teksti: " Lääkäripäivystys seuraavan kerran ma 10.12.2018 klo 8.00."
- potilasodottava
Koska aukeaa vastaanotto vai onko toiminta loppunut
- MilkMaN
Käsihoidot aikaa varaamatta, onnellisella lopulla! :)
- ass-lak
Paljo maksaa, saako imut?
- joulutulleepi
Onko nyt auki joulun aikana vai lähtevätkö taas lomailemaan?
- huuhaaPilleritRoskiin
S-ryhmä on poistanut Antti Heikkilän Lääkkeetön elämä -kirjan myyntivalikoimastaan. Jos totta niin esimerkilisen hienoa ja vastuullista toimintaa.
Se on hyvä se että humpuuki bisnekset hävitetään.Samat sanat kaikenmaailman lisäpillereistä ja myrkkyvesistä joita täälläkin joku hurahtanut mainostaa.
Ihminen on kaikkiruokainen hammaskaluston perusteella eli rehujen lisäksi syökää lihaa kovasti,niin jonkulaista terveyttä ja eloa riittää sen ajan minkä jatsareita elonpoluilla kuluttaa- patenSäästöBisnes
kirjasto on kuiteski semmomen hyvä ja ilmanen kakkimislanssi.
ei kai sitä kuiteskaan niinku hävitetä.
- EtOleOsannut
Onnittelut! Olet kamerakuvissa.Lasku tulossa,älähän laske housuihis.
- kiinnionkiinni
Kiinni se meni vaihteeksi taas
- välilläFaktaakin
Äläppä hättäile.Tänään lupasivat yksityisille leikkelyoikeudet,mutta esim Rovaniemen aluesairaalalle ei.
On tämä kyllä järkyttävän paska hallitus eli kokoomus,kepu ja tynkä persut.
Samalla terveyskeskus maksut hyppää taivaisiin,nyt maksimissaan n 90 €,mutta SOTEn jälkeen kertoimena 10 eli reipas 900€.Aletaan tosissaan vaivaset ja köyhät pistää matalaksi
"Hallitus kielsi aluesairaaloilta vaativat leikkaukset - nyt yksityiset terveysfirmat pääsevät niitä tekemään: ”Aiheuttaa epätasa-arvoa”
Tänään klo 16:03 IL- aluesairaala
nimimerkille välilläFaktaakin , missä Rovaniemellä on aluesairaala? Kemijärvellä oli ja silloin kun sielä sai leikat jonot oli nopeat ja palvelu hyvää.
- RosvotKiinni
Tästä lienee kysymys.
Asiakasmaksujen maksukatto on tällä hetkellä 683€. Jatkossa terveyskeskuslääkärillä käynti on maksutonta vasta siinä vaiheessa, kun koko tämä 683 euron maksukatto on täyttynyt.
Tällä hetkellä terveyskeskuksen lääkäripalveluista voidaan periä joko enintään 41,20 euron vuosimaksu tai enintään 20,60 euron käyntimaksu. Suurin osa kunnista perii käyntimaksuja vuosimaksun sijaan. Käyntimaksuille on kuitenkin säädetty niin sanottu välikatto eli käyntimaksun saa periä ainoastaan kolmelta ensimmäiseltä käynniltä samassa terveyskeskuksessa kalenterivuoden aikana. Se tarkoittaa, että asiakas on maksanut korkeintaan 61,80 euroa vuodessa terveyskeskusmaksuja. Sen jälkeen käynnit ovat maksuttomia. Näin ollaan haluttu varmistaa, että maksut eivät muodostu liian suuriksi kenellekään. Myös perusterveydenhuollon lääkäri-, hoitaja-, terapia- ja sarjahoitomaksuja muutetaan niin, että näistä palveluista voidaan jatkossa periä maksu jokaiselta käyntikerralta.
Tässä ei ole kyse koko asiakasmaksujen vuosikatosta vaan terveyskeskuskäyntimaksujen välikaton poistosta. Kun aikaisemmin maksutonta kolmen käyntikerran jälkeen, on jatkossa maksutonta vasta kun koko maksukatto 683 euroa täyttynyt.
Muuten kaikista maan ulosotoista 14 % on kasaantunut vanhoilta,sairailta ihmisiltä joilla ei ole ollut varaa maksaa terveyskeskusmaksuja vaan ne on menneet perintään ulosoton kautta.
Kokoomus edustajat pilkallisesti naureskelee,että kannattaa maksella laskut ajoissa.
Niin ostanko leipää vai maksanko noita maksuja,ollako vai ei. - Yhtäsamaavain
Ei tuu mittään hommasta. Aina kiinni eikä muuta ole kun tämä sama lääkäri. Oli ennen muitaki. Se se vaan oli hyvä. Vaan ei ole ennää.
- Kallistaon
Kannattaa kysyä ennen käyntiä hinta-arvio . Ei ole halpaa. Itse sain melkoisen laskun tiskillä, mielestäni ei juuri tehty mitään ja maksoi vähän yli 400 euroa! - KELAN korvaus olematon olkaa tarkkana ..
- Valeterve
Pikaterveysasema McAslak: Meillä tervehdyt alta aikayksikön, kun kerromme hoidon hinnan. Tervemenoa!
- hanskaheikki
Käsihoidot edullisesti, onnellisella lopulla!
- eienääaslakissa
www.lappica.fi
Tuonne siirsimme oman firmamme työterveyspalvelut. Toimii! - Eioleoleei
Kiinni meni taas kun ei kuulemma ole lääkäriä. Sietämätöntä, kun yrityksen työterveys ostettu muttei ole palvelua. Ja tämä on usein toistuva ilmiö ollu viimeaikoina, Lappica on nyt vaihtoehto kun Aslakista työterveyslääkäri Arsalokin siirtyi Sompion uutisen mukaan sinne. Aikansa kutakin.
- kesälläauki
Lappica ei ole kuulemma kiinni kesälomienkaan aikana ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1127287
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t374265törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373762Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4001980- 321467
- 351458
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi701456Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1791122Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121108Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111030