Oli kyllä osuvasti rovaniemi lehdessä kommentoitu että alltime hoitaa hyvin hommat ja kas ei vaivaudu liputtamaan tärkeää merkkipäivää, onneksi asun taloyhtiössä joka on alltimen hoidossa eikä minkään kas jossa suositaan työnsaannissa sukulaisia, kassilla on mamut tärkeitä ei suomen kanta-asukkaat !!!!
Alltime-vs-kas
pettynyt75
6202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mamuilta saa varmasti vuokran joka kuukausi kun sossu maksaa vuokrat, mutta mamuja asuu kyllä muissakin taloissa ei pelkästään kas asunnoissa.
Lumityöt kassilla hoidetaa huonosti mitä vertaa alltimeen, kaveri asuu kas asunnoissa ja sanoi että parkkipaikalta ei meinaa aamulla päässä liikkeelle kun eivät tee lumitöitä kunnolla, itse asun talossa jonka kiinteistöhoito on alltimella ja aina on aamuisin hyvin pihat aurattu lumesta. No sehän jo kertoo jotain että alltime sai hoidettavakseen kaupungin puistohommat, eihän sitä miltään kassilta voi odottaa hyvää kiinteistöhuoltoa
Olen samaa mieltä, asun kas asunnoissa ja ei illalla päässyt lumisateen takia autolla pois parkkipaikalta joka on tärkeää kun olen liikuntarajoitteinen, ystävä joka asuu talossa jossa on huolto alltimellä oli käyty piha ja parkkipaikka auraamassa hiekoittamassa, tämä on säästöä väärässä paikassa kas !!!!!!!!
Itse olen muuten tyytyväinen kas asuntojen lumitöihin mutta asun asunnossa jossa pitää kävellä ulkoportaat yläkertaan niin ei ole portaita lakaistu lumesta moneen vuoteen, tietääkseni maksan vuokrassa myös kiinteistöhuollosta mutta nyt se ei toteudu :(
Todellakin kuuluu kiinteistöhuollolle pitää rappuset puhtaana lumesta, jos ei se toteudu niin räikeästi kas jättää huollon tekemättä!!!!!!
nappaskenkieni alla oli lumipaakku alltimen hoitamassa kiinteistössä,alanpa kirjotteleen siitä tänne itkuvirsipalstalle varmaan asiat korjaantuu,